Чому нам буває складніше концентрувати увагу в міру старіння? Дослідження показало, що у людей старше 55 років, які знаходяться в стані стресу спостерігається менша активність в тій зоні мозку, яка і дозволяє приділяти увагу тим чи іншим завданням.

Переважна більшість людей похилого віку помічають, що їм буває значно складніше на чомусь зосередитися, ніж у молоді роки. І тепер учені з Університету Південної Кароліни вважають, що знайшли розгадку цього феномену. Вона лежить в області вікових змін мозку. Виявилося, що вже після 55 років у мозку відбуваються зміни, які заважають людині на чому зосередитися без того, щоб не відволікатися, особливо в стані стресу. Такого впливу стресу на здатності до концентрації у молодих людей немає, як показали сканування мозку.

Вчені помістили учасників експерименту у віці від 55 до 75 років у стресові ситуації, під час яких вони повинні були відібрати найбільш чіткі знімки з двох чорно-білих фотографій. Той же самий експеримент був проведений з добровольцями у віці від 18 до 34 років. Виявилося, що більш старші учасники значно гірше концентрують свою увагу в стресовій ситуації, їм потрібно більше часу для того, щоб дати правильну відповідь. МРТ-сканування показало, що у стані стресу у літніх людей спостерігається менша активність у частині мозку, яка пов’язана з увагою і ігноруванням відволікаючих думок. У молодих людей ніякої різниці на знімках не відзначалося.

Експерименти однозначно показують, що ця зона мозку, яка дає нам можливість зосередитися в хвилини стресу, слабшає з віком. Це важливо для людей, яким доручають відповідальні завдання, що вимагають максимальної концентрації та швидкості реакції (наприклад, для авіадиспетчерів). Тепер ясно, що починаючи з певного віку, їм буде значно складніше їх виконувати.

Джерело: МедікФорум