Про те, що чистити зуби необхідно кожен день, майже всі знають з дитинства. Однак на прийомі у стоматолога часто дізнаються про наявність зубного каменю, який може з’явитися, якщо неправильно чистити зуби. Про те, як часто і в який час дня цим потрібно займатися, розповіли лікарі.

Бактерії, які накопичуються вночі в роті, не є небезпечними. Принаймні, вони не відіграють важливої ролі в розвитку захворювань, стверджують вчені. Бажано чистити зуби перед їжею, але якщо зробити це після сніданку, нічого страшного не станеться.

Однак лікарі попередили про те, що не варто діставати пасту і щітку відразу, випивши перед цим кислий сік – апельсиновий або тропічний. Краще почекати півгодини: кислота з продуктів вступає в реакцію з емаллю, тому, якщо чистити відразу ж, можна спровокувати найдрібніші пошкодження на зубах.

Читайте також:  Чим загрожує сон на одній подушці два роки

Лікарі закликають користуватися зубною ниткою. За їхніми словами, неважливо, коли краще їй прочистити проміжки між зубами – до чищення або після.

Головне – робити це щодня, пише Lifehacher. А ось полоскання для рота не обов’язкове, воно лише забезпечує приємний запах з рота.

Його можна використовувати після чищення зубів, щоб дихання довше залишалося свіжим. Іноді стоматологи прописують фторвмісні ополіскувачі для зміцнення зубів, але це стосується лише пацієнтів, у яких є проблеми з емаллю.

Регулярне чищення зубів, використання засобів для полоскання, відвідування стоматолога раз на півроку – важливі процедури, про які часто нагадують лікарі. Однак виявилося, що одне з цих правил можна порушувати без ризику для здоров’я. На міжнародному рівні ведуться давні дискусії про оптимальну частоту стоматологічних оглядів.

Читайте також:  Ознака уві сні, яка сигналізує про низький рівень естрогену