Страхова медицина в Україні: міф чи реальність, яка зовсім скоро стане для нас буденністю? У нашій країні страхову медицину намагаються впровадити ще з початку 90-х, однак всі спроби не увінчалися успіхом. Реальні спроби щодо проведення цієї реформи робляться тільки зараз.

Нашу медицину складно назвати безкоштовною, хоча за Конституцією кожен громадянин України має повне право на безкоштовне медичне обслуговування. Фахівці запевняють, що єдино вірним виходом з існуючої кризи в охороні здоров’я стане страхова медицина. Що ж це таке, і як буде виглядати ваш похід до лікаря?

Як це працює в Європі і США?

У всіх країнах Європи і в США страхова медицина працює за наступним принципом. Людина щорічно платить певний страховий внесок, який покриває перелік медичних послуг, зазначених у страховому полісі. Природно, громадянам пропонуються різні страхові пакети, що відрізняються за вартістю та обсягом безкоштовного лікування. Нерідко страхування співробітників лежить на плечах роботодавців, які відраховують певну суму із зарплати в страхову компанію.

Читайте також:  Основні види медичних бандажів

Якщо страхова медицина повністю запрацює в нашій країні, то ваші стосунки з лікарем дещо зміняться. Володарі страхового пакета можуть звертатися за послугами в ті медичні установи, з якими встановлено договір вашої страхової компанії. Такий договір може укладати і держава, надаючи страхові пакети, наприклад, пенсіонерам, дітям і соціально-незахищеним громадянам. Різні страхові пакети покривають лікування захворювань на ту чи іншу вартість.

Проблеми страхової медицини в Україні

Страхова медицина в Україні для багатьох фахівців виглядає справжньою фантастикою. І пояснень тому декілька. По-перше, незрозуміло, як платити і збирати гроші на страхову медицину. Держава просто фізично не в змозі застрахувати своїх громадян. Якщо говорити про систему відрахування заробітної плати роботодавцем, то тут виникають проблеми, пов’язані з податками. Як відомо, в нашій країні більшість працівників приватних компаній отримують «сіру» зарплату. А говорити про якісне медичне обслуговування при відрахуванні з офіційних 1-2 тисячі гривень і зовсім не доводиться.

Читайте також:  Які питання ставити лікарю на прийомі?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 ПОПУЛЯРНИХ ПИТАНЬ ПРО МЕДИЧНЕ СТРАХУВАННЯ