Більшості з нас в дощову погоду дуже хочеться спати. Постійна сонливість заважає нормально працювати і займатися звичними справами. Чому під час дощу хилить на сон, і як боротися з сонливістю в цьому випадку?

Чому хочеться спати під час дощу?

Організм людини в тій чи іншій мірі сприйнятливий до змін погоди. У когось розколюється голова перед дощем, у когось «на погоду» болять суглоби. Одні стають дратівливими, а інших, навпаки, долає підвищена сонливість. Все це – прояви метеочутливості, реакція нашого організму на зміни погодних умов.

Під час дощу атмосферний тиск знижується. На цьому тлі знижується і парціальний тиск кисню. А це означає, що в організм надходить менша кількість кисню. Найбільше чутливі до змін погоди люди з ослабленим імунітетом і ті, хто має хронічні захворювання. Метеочутливість може проявлятися різними симптомами – від головного болю і сонливості вдень до тахікардії та загострення неврозів. Ось чому під час дощу багато хто з нас відчувають підвищену сонливість.

Читайте також:  Подологія та дерматологія: спільний вплив косметики для ніг на шкіру
Як боротися з сонливістю в дощову погоду?

Якщо в дощ дуже хочеться спати, але такої можливості немає, доведеться боротися з сонливістю, яка нагрянула. Кава – далеко не єдиний спосіб підбадьоритися. Для цього є більш корисні й ефективні засоби.

Справитися з сонливістю вдень допоможуть підбадьорливі напої, ефірні олії, спеціальний масаж і свіже повітря. Вибирайте самі відповідні для себе способи боротьби з сонливістю і поєднуйте їх.

Напої проти підвищеної сонливості

Якщо чашка кави не допомогла вам прокинутися, періодично заварюйте собі зелений чай. Кофеїну в ньому більше, ніж у каві. І хоча зелений чай діє не так швидко, зате його ефект сильніший, і довше триває.

Читайте також:  Какое есть самое эффективное средство от выпадения волос?

Ще один спосіб – випити настоянку лимонника, кореня женьшеню або елеутерококу. Але тільки дотримуйтесь зазначеного в інструкції дозування.

Від сонливості вдень допоможуть масаж і свіже повітря

Намагайтеся побільше рухатися. Навіть якщо у вас сидяча робота, частіше вставайте, щоб трохи пройтися. Провітрюйте приміщення: свіже повітря наповнить кров киснем, який дасть мозку енергію.

Під час робочого дня періодично робіть підбадьорливий масаж: масажуйте кисті рук, м’язи голови і шиї, якщо зручно – стопи. Так ви стимулюєте біологічно активні точки, які корисні для роботи мозку.

Ефірні масла як спосіб боротися з сонливістю

Для боротьби з сонливістю вдень часто використовують ефірні масла лимона, лаванди, розмарину, жасмину, сосни. Якщо дуже хочеться спати, просто понюхайте флакон або ароматизовану маслом серветку.

Читайте також:  Погрузитесь в мир здоровья и релакса с Dr.Hill!

Якщо у вас є аромакурильниця, запаліть її на 15-20 хвилин при закритих вікнах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК УНИКНУТИ ДЕННОЇ СОНЛИВОСТІ

НАЗВАНА ЇЖА, ВІД ЯКОЇ ХИЛИТЬ НА СОН

ЧИ КОРИСНО СПАТИ ВДЕНЬ?