СНІД більше не є провідною причиною смертності жителів африканського континенту, як показує статистика Всесвітньої організації охорони здоров’я. Тепер в цьому списку на перше місце вийшли пневмонія і бронхіт.

Остання за часом статистика Всесвітньої організації охорони здоров’я показує, що СНІД перестав бути основною причиною смертності мешканців африканського континенту. Сьогодні вони частіше вмирають від інфекцій респіраторної системи на зразок пневмонії та бронхіту. У 2015 році від Сніду в Африці померло 760 000 чоловік. У 2010 році їх кількість перевищувала 1 млн. Таким чином, за 5 років смертність відчутно знизилася. І хоча СНІД сьогодні забирає значно менше людей, експерти вважають, що кількість його жертв все одно занадто велике, враховуючи сучасні профілактичні заходи та ефективність ліків з категорії ВААРТ. На жаль, в Африці ці ліки доступні меншості пацієнтів.

Бронхіт розвивається в організмі людини після інфікування бронхіальних трубок легенів. Ці трубки відповідальні за перенесення повітря під час процесу дихання. У 2015 році близько 16% дітей молодше 5 років по всьому світу померли від пневмонії або бронхіту, що робить ці хвороби провідною причиною смертності в цій віковій групі. ВІЛ і СНІД сьогодні займають друге місце в цьому страшному списку в Африці. Зусилля світової спільноти щодо зниження смертності від Сніду і зараження ВІЛ все-таки втілюються в життя, і це показує статистика.

Третьою в списку основних причин смертності жителів Африки займає діарея, що викликається вірусами, бактеріями або паразитичними інфекціями кишечника. Це також друга причина смертності дітей віком до 5 років по всьому світу і в Африці, як свідчить Всесвітня організація охорони здоров’я. Дані інфекції викликаються брудною і небезпечною питною водою, поганою гігієною і санітарними умовами в місцях проживання і споживання їжі. Нарешті четвертою причиною смертності є інсульти, кількість яких з 2010 року зросло.

Джерело: MedikForum