Дорослі люди роблять, в середньому, 15-17 дихальних рухів у хвилину. Більшість з нас не замислюється, як вчиняє вдихи і видихи. Але є люди, які часто відчувають нестачу повітря. Чому виникають напади задухи?

Як виявляються напади задухи?

Порушення частоти і глибини дихання, яке супроводжується відчуттям нестачі повітря, називають диспное. Хоча цей стан більш відомий як задишка. Якщо спроби набрати достатньо повітря в легені не приносять задоволення, починається напад задухи. Такий стан загрожує життю людини.

У кого-то задишка з’являється вже при зовсім легкому фізичному навантаженні, інших турбує, в основному, вночі. У людини може бути утруднений тільки вдих чи видих. Деяким нещасним диспное не дозволяє прилягти – у горизонтальному положенні у них починаються напади задухи. Все це може супроводжуватися загальною слабкістю, кашлем, нудотою, болем у грудях, прискореним серцебиттям. Прояви і наслідки нападів задухи залежать від причини нестачі повітря.

Чим викликана нестача повітря?

Брак повітря при хворобах органів дихання

Одна з поширених причин нестачі повітря – наявність у людини будь-яких хвороб органів дихання.

Читайте також:  Що таке фільтр для води: переваги використання

У нормі при вдиху в наш організм надходить кисень, а при видиху видаляється вуглекислий газ. Але якщо у людини є ураження чи інфікування органів дихання, наприклад, бронхіт, пневмонія, бронхоектатична хвороба, то дихальні рухи наштовхуються на перепони. У результаті кисень, що надійшов в легені, не може в достатній кількості поступити в кров. Виникають напади задухи.

При бронхіальній астмі відбувається звуження просвіту дрібних бронхів і бронхіол, а при хронічній емфіземі легенів втрачається еластичність легеневої тканини. Тому при цих хворобах органів дихання людині важко зробити видих.

Шукаємо причини браку повітря в серці

Брак повітря часто викликають захворювання, які призводять до стану серцевої недостатності. При захворюваннях серця (стенокардія, ішемічна хвороба серця, перенесений інфаркт) диспное з’являється навіть у стані спокою і в положенні лежачи. У хворих серцевою астмою різкі напади задухи частіше з’являються вночі. При цьому людині важко зробити вдих.

Читайте також:  Стрептоцид: краткая инструкция по применению
Нестача повітря через ожиріння

При ожирінні жирові тканини скупчуються не тільки на видимих ​​частинах тіла, але й на внутрішніх органах. Через таке додаткове навантаження легені не можуть забезпечувати нормальні дихальні рухи, а серце стає нездатним здійснювати ефективні скорочення.

«Під вантажем» надмірної ваги знижується надходження кисню до тканин і розвивається диспное.

Чим викликана нестача повітря?

Брак повітря під дією гормону стресу

Часто причиною нестачі повітря є сильний стрес або панічна атака. Справа в тому, що сильне емоційне збудження супроводжується викидом гормону адреналіну в кров. Він прискорює в організмі обмін речовин, збільшуючи при цьому споживання кисню тканинами. Тому в стресових ситуаціях або при панічних атаках людина може відчувати нестачу повітря.

Напади задухи, які супроводжуються нестачею вдиху, відбуваються у людей з істеричним синдромом.

Інші причини нестачі повітря

Відчуття нестачі повітря може бути ознакою анемії, яка розвивається при недостатності заліза. Залізо є складовою молекули гемоглобіну. Він відповідає за транспортування кисню з легенів до клітин організму.

Читайте також:  Станозолол для начинающих и опытных спортсменов

Неможливість здійснювати нормальні дихальні рухи з’являється у людей з травмами грудної клітки, наприклад, переломами ребер. У цих випадках спроби вчинити вдих викликають різкий біль.

Брак повітря може бути симптомом захворювання щитовидної залози. Вузлоподібні потовщення в області шиї іноді призводять до часткового перекриття дихальних шляхів.

У здорових людей відчуття нестачі повітря виникають при підвищеному фізичному навантаженні. Це відбувається тому, що серце активно перекачує кров, а м’язи вимагають багато енергії і кисню. У результаті дихання частішає, що дає можливість заповнити дефіцит кисню. Але часто напади задухи виникають при порівняно невеликій фізичній активності, а у людини немає вище перерахованих захворювань. Це означає, що її фізична форма дуже погана, і про це пора подбати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПОРУШЕННЯ НОСОВОГО ДИХАННЯ

АПНОЕ СНУ – ЗУПИНКА ДИХАННЯ УВІ СНІ