Медікіт – це вітчизняна безпечна платформа для надання віддаленої медичної допомоги.

Факти про телемедицину

Незважаючи на поширену думку про те, що телемедицина — напрямок молодий і поки ще мало використовується на практиці, свою історію він почало задовго до появи комп’ютера — за часів телеграфів. Власне консультації фахівців по телефону теж можна умовно віднести до даної сфери. У той же час, перший сеанс відеоконференцзв’язку в якості інструменту для телемедицини був проведений в 1965 році. Це була трансляція операції по заміні аортального клапана на штучне серце, яку асистував видатний кардіохірург Майкл Дебейкі.

Тоді самого терміна “телемедицина” ще не існувало. Він з’явився пізніше – в першій половині 70-х. зараз же дане поняття визначається як один з напрямків медицини, заснований на використанні сучасних комунікаційних технологій для дистанційного надання медичної допомоги та своєчасних консультацій. При цьому важливою особливістю сучасної телемедицини є можливість двостороннього аудіо – та відеозв’язку.

Однак, було б помилкою вважати, що для цієї мети підійде будь-яка система відеоконференцзв’язку. Надання якісних і ефективних дистанційних послуг в медицині вимагає особливого підходу до організації відеоконференцзв’язку. І чим відповідальніша сфера – тим більше вимог пред’являється до технічної частини рішення.

Більш того, оскільки цей напрямок активно розвивається, в різних країнах вже приймаються закони про телемедицину, так чи інакше регулюють дану сферу. Зокрема при реалізації таких рішень важливо не тільки використовувати якісне і продуктивне обладнання для телемедицини, а й враховувати різні юридичні нюанси, пов’язані, наприклад, з обробкою персональних даних, лікарською таємницею і т. д.

Основні напрямки телемедицини

Природно, що в поняття, яке розглядається нами входить дуже широке коло завдань і рішень. У найзагальнішому вигляді вони діляться на дві великі категорії: “лікар-пацієнт” і “лікар-лікар”. На практиці існує безліч напрямків телемедицини, які можна згрупувати за основними критеріями спеціалізації. До основних напрямків сьогодні відносяться:

Рішення типу “лікар-пацієнт”

  • Телемедичні консультації для пацієнтів;
  • Дистанційний біомоніторинг;
  • Рішення типу “лікар-лікар”
  • Екстрені консультації для лікарів;
  • Трансляція операцій в реальному часі;
  • Дистанційне навчання та підвищення кваліфікації.

Є й інші, але для загального розуміння можливостей технології достатньо цих чотирьох, які, по суті, сьогодні є основними. Кожну з них варто розглянути окремо.

Телемедичні консультації

У телемедицині саме віддалені консультації та діагностика пацієнтів вважаються найбільш поширеним і популярним сервісом. За допомогою спеціалізованих систем відеоконференцзв’язку між лікарем-консультантом, його асистентом і самим пацієнтом налагоджується повноцінний аудіовізуальний контакт, під час якого вони можуть не тільки бачити і чути один одного, але ще і обмінюватися графічними і текстовими даними (наприклад, рентгенівський знімок пацієнта може бути показаний доктору, а ліцензія лікаря — пацієнту).

Такий підхід вкрай зручний в усіх відношеннях. Довгий час консультаційну телемедицину позиціонували як засіб отримання медичних послуг в районах, де немає сенсу або можливості утримувати поліклініку або певного фахівця. Тобто, скажімо, хворому не треба їхати з районного центру в столицю для того, щоб доктор його оглянув — досить зв’язатися з фахівцем по каналах ВКЗ у зручний для обох час. Проте, цей підхід досить вузький.

Сьогодні користувачами сервісів телемедичних консультацій все частіше стають жителі мегаполісів, у яких не вистачає часу толком стежити за власним здоров’ям, записуватися на прийом до лікаря і вже тим більше засиджуватися в чергах. Замість цього за допомогою спеціального мобільного додатку можна знайти вільного фахівця в будь-який час доби – програма сама підкаже, хто є кращим експертом в тій чи іншій області, а хто з докторів вільний прямо зараз і готовий вас вислухати і надати допомогу. Причому теоретично, в майбутньому такий пошук можна здійснювати по всьому світу. Але, незабаром, очевидно, не буде потрібно навіть нікуди дзвонити-доктора самі дізнаються про ваші проблеми, раніше вас.

Екстрені консультації для лікарів

Бувають ситуації, коли і лікарям потрібна допомога, адже важкі і складні випадки, відбуваються повсюдно. Наприклад, в районній лікарні може не виявитися фахівця відповідної кваліфікації, який є в Києві. У той же час, транспортування хворого в столичну клініку або профільний медичний центр неможлива або недоцільна (через дальність маршруту) та й фахівець не поїде за кілька сотень кілометрів. Єдиний вихід – терміновий сеанс відеозв’язку, який допоможе отримати необхідну консультацію максимально швидко, уникнувши втрати дорогоцінного часу.

Екстрена лікарська консультація може знадобитися і людям на таких віддалених від цивілізації об’єктах як морські нафтові вишки або кораблі далекого плавання. В цьому випадку, для системи телемедицини особливу роль відіграє можливість забезпечення стійкої роботи по відносно повільним каналах супутникового зв’язку.

ТОВ “Медікіт” надає зв’язок з кращими лікарями країни онлайн.

Медікіт – це комплексне технічне рішення для пацієнтів та лікарів, за допомогою якого користувачі можуть отримати професійну медичну допомогу від лікаря за лічені хвилини. Платформа Медікіт надає можливість вільного спілкування з лікарями через чат, аудіо- чи відео-зв’язок. Передавати та зберігати медичну інформацію в захищеному середовищі.

На платформі онлайн консультації лікарів на Медікіт надають консультації кваліфіковані лікарі з медичних закладів усіх форм власності в Україні з досвідом роботи від 5 років.

Наукові джерела:

[Bashshur, R.L., Sanders, J.H., and Shannon, G.W. (eds.) Telemedicine: Theory and Practice. Springfield: Charles C. Thomas, Publisher, Ltd., 1997. DeBakey M. Telemedicine has now come of age // Telemedicine Journal.-1995.-Vol.1,N1.] (ориг.)

*На правах реклами