Шкіра людини постійно змінюється з моменту його появи на світ. У кожному віці вона має свої особливості і схильність до тих чи інших проблем .

Наприклад , дитяча шкіра беззахисна перед небезпечним впливом ультрафіолетових променів. Основною проблемою підліткової шкіри є акне. У віці близько 30 років з’являються перші зморшки. Після 40 років зморшки стають все більш виразними , поширюються на шкіру повік , шию. Після 50 років шкіра жінок змінюється під впливом гормональної перебудови – вона стає сухою і тонкою , з’являються пігментні плями.

Втім , ці та інші зміни шкіри можуть бути викликані не тільки природним плином часу , але і зовнішніми факторами (довкілля , шкідливі звички , прийом деяких ліків) .
Давайте докладніше розглянемо , з якими проблемами стикається наша шкіра на різних етапах життя.

Проблеми дитячої шкіри

Одна з найпоширеніших проблем зі шкірою у новонароджених – еритема новонароджених. Вона виникає як реакція на перші в житті дитини подразники (охолодження , перша кишкова мікрофлора ) . Висипання виникають в перші дні життя і виглядають як білі щільні вузлики , оточені червоним або рожевим віночком , і найчастіше розташовуються на сідницях , грудях. Цей стан самостійно проходить до третього тижня життя. Інші поширені проблеми з шкірою новонароджених – поява «білих вугрів » , пітниця , попрілості , пелюшковий дерматит.

Читайте також:  Вплив телемедицини на доступність медичних послуг у віддалених регіонах

З віком дитяча шкіра вдосконалить свої функції , але як і раніше сильно відрізняється від дорослої . Тому шкіра дітей частіше жирного типу , схильна до подразнень , вони легко перегріваються або переохолоджуються. Крім того , шкіра малюків безпорадна перед нещадним впливом сонячних променів.

Шкіра до 25 -річного віку

У підлітковому віці шкіра часто страждає надмірною жирністю , пори закупорюються . Головною проблемою юнаків і дівчат у період статевого дозрівання є юнацькі вугрі . У міру завершення процесу гормональної перебудови акне зникає , але у деяких людей при важкому перебігу захворювання можуть залишитися грубі рубці.

Проблеми шкіри в 25-30 років

У цьому віці шкіра починає поступово втрачати вологу. Вже можуть давати про себе знати перші ознаки вікових змін , надлишкова сухість шкіри.

Проблеми зі шкірою в 30-40 років

Ознаки в’янення стають помітнішими , шкіра втрачає пружність. Через зниження кровопостачання погіршується колір обличчя. Утворюються зморшки на лобі і підборідді , овал обличчя починає деформуватися.
Властивості і будова шкіри , розподіл підшкірно-жирової клітковини у чоловіків і жінок відрізняються , що пояснюється гормональними відмінностями . Тому чоловіки , як правило , виглядають молодшими , ніж їхні ровесниці .

Проблеми зі шкірою у тих , кому за 40

Процеси фізіологічних вікових змін шкіри наростають , вона зневоднюється. Навколо очей і на повіках утворюються зморшки і складки , носогубна складка стає більш виразною. Зморшки і складки « добралися » до шиї. Порушення в мікроциркуляції крові можуть привести до появи судинних «зірочок ». У багатьох жінок на тлі гормональних особливостей починається ріст волосся над верхньою губою.

Читайте також:  Какое есть самое эффективное средство от выпадения волос?
Проблеми шкіри після 50 років

Процеси старіння шкіри наростають. Шкіра стоншується , стає все більш схильною до сухості , в’ялості , сповільнюються регенеративні процеси , захисні властивості знижуються.

У жінок , до того ж , шкіра реагує на природну гормональну перебудову ( клімакс) , відповідаючи стоншуванням і сухістю шкіри і утворенням пігментних плям.

До 50-ти років часто з’являються кола або мішки під очима , глибокі горизонтальні зморшки на лобі , виражені глибокі міжбровні зморшки і носогубні складки , форма повік змінюється. У жінок може посилитися ріст волосся над верхньою губою , на щоках , підборідді . Після 50 років обвисають щоки.

Як знизити вплив віку на шкіру

Не секрет , що здоровий спосіб життя – рухова активність , збалансоване харчування , відмова від шкідливих звичок і повноцінний відпочинок сприяють тому , щоб наша шкіра залишалася молодою і красивою якомога довше. Разом з тим , величезне значення має правильний догляд за шкірою.

Головне правило догляду за юною шкірою – вміти її правильно очищати. Молодій дорослій шкірі потрібна косметика , яка підтримує вироблення білків колагену і еластину. Варто уникати агресивних миючих засобів , надмірного УФ-випромінювання. Бажано скоротити кількість косметичних засобів , які одночасно наносяться на шкіру. Після 40 років важливо правильно підбирати зволожуючі і антивікові косметичні засоби , бажано регулярно відвідувати косметолога і використовувати салонні процедури по догляду за шкірою.

Читайте також:  Болезнь Паркинсона: симптомы и диагностика

Щоб уникнути передчасного старіння повік , потрібно правильно очищати очі від макіяжу , хоча б раз на тиждень давати очам відпочити від косметики. Шкіра вік страждає також від телевізора , комп’ютера , яскравого сонячного світла.

Правильна постава , виконання спеціальних вправ для зміцнення м’язів є профілактикою утворення другого підборіддя ( також потрібно контролювати вагу ) і допоможуть загальмувати вікові зміни шкіри шиї .

Молодість шкіри жіночих грудей продовжить масаж грудей прохолодною водою з душу , легкий поверхневий масаж із засобом для зони декольте. Важливо правильно вибирати бюстгальтер.

Застосовуйте самомасаж , використовуйте креми та інші засоби по догляду за руками , щоб захистити шкіру рук від погодних примх та інших зовнішніх факторів.

Для профілактики появи « венозної сітки » не сидіть довго в позі нога на ногу. При сидячій роботі краще класти ноги на невелику лавку . Тим , хто довго їде в машині , потрібно зупинятися , виходити і робити кілька вправ кожні 1,5 години. Уникайте тісного взуття і одягу, який сильно обтягує ноги.