Людина є єдиною істотою на нашій планеті, здатним говорити, а також усвідомлювати свою кінцівку, тобто неминучу смерть. Все це пояснюється особливостями нашого мозку, і про 6 найнезвичайніших розповіли нейрофізіологи з Італії.

Мозок людини поглинає 20% добового обсягу калорій. А це значить, що чим частіше ми використовуємо мозок, тим більше він поглинає енергії і тим сильніше відчуття втоми. Ось чому люди інтелектуальної праці можуть втомлюватися значно сильніше, ніж ті, хто виконує фізичну роботу, хоча це і здається парадоксальним.

Мозок людини на 75% складається з води. Цей факт доводить необхідність ретельного зволоження нашого організму. Однак уважність, психомоторні навички і коротка пам’ять також страждають, якщо в організмі людини спостерігається зневоднення хоча б на 2%.

Мозок складається переважно з жиру. 60% цього органу містить жирову тканину. Але це зовсім не дає приводу поглинати виключно сир і вершкове масло. Однак у раціон необхідно частіше вимикати поліненасичені жири, жирні кислоти Омега-3 і інші тому подібні корисні продукти для здоров’я мозку.

Мозок людини

Сучасний мозок не є таким же гострим, яким він був у наших предків. Дослідження показують, що загальний рівень інтелекту людини з часів XIX століття до сьогоднішнього дня знизився, незважаючи на прогрес технологій.

Прийом алкоголю перешкоджає формуванню спогадів у мозку. Чи прокидалися ви коли-небудь після пишної вечірки, і виявляли, що ви майже зовсім нічого не пам’ятаєте з подій минулої ночі? Це пов’язано з тим, що мозок не формує спогадів у стані сильного алкогольного сп’яніння, тому наступного разу пийте більш відповідально, якщо ви не хочете якихось сумних наслідків.

У людини є другий мозок, який розташований всередині тонкого кишечника. Вчені виявили мільйон нейронів в цій частині тіла, які виробляють “щасливий” гормон серотонін. Ось чому від смачної і солодкої їжі нам часом стає так добре на душі.

Джерело: MedikForum