Медики перерахували прості способи домогтися підвищення рівня гемоглобіну в крові. Так називають білок в червоних кров’яних тільцях, що відповідає за процес транспортування кисню з легенів по всьому тілу.

У разі низького гемоглобіну в крові виникає нестача кисню, що стає причиною підвищеної втоми, веде до запаморочень або головних болів. Страждають і важливі процеси в організмі, можуть почати випадати волосся, індивід втрачає апетит.

Поліпшити стан можна за рахунок нормалізації рівня білка. Важливо вживати достатні обсяги заліза, що надходить з їжею. При дефіциті мікроелемента добувати його доводиться з печінки, що і тягне за собою негативні наслідки, в кінцевому підсумку є ризик зіткнутися з залізодефіцитною анемією.

Перш за все медики рекомендують внести зміни в харчування, оскільки нерідко проблема пов’язана з незбалансованим повсякденним раціоном. Потрібно включити в меню багаті залізом продукти, іноді лікар після обстеження призначає додаткові препарати з залізом.

Також корисним буде відмовитися від чаю, в складі якого є таніни. Останні здатні перешкоджати нормальному всмоктуванню заліза.

Крім того, при низькому гемоглобіні бажано не нехтувати спортом. Анемія часто супроводжується слабкістю і втомою, проте навіть при цьому варто хоча б кілька разів на тиждень робити вправи, можна переключитися на йогу або танці.

За рахунок тренувань активуються процеси в організмі, які важливі для підвищення рівня білка і чисельності еритроцитів в крові. Медики відзначають, що приводити до анемії можуть різні фактори.

Найчастіше це нестача заліза в раціоні або порушення в процесі його всмоктування безпосередньо організмом. Крім того, ще однією причиною є наявність проблем в роботі шлунково-кишкового тракту або серйозні крововтрати. Визначити діагноз здатний тільки лікар, для чого здається аналіз крові.