Добре відомо, що інфаркти загрожують жінкам частіше, ніж чоловікам. Вчені з США назвали три фактори, через які представниці прекрасної статі частіше стикаються з цими небезпечними розладами в роботі серця.

Добре відомими факторами ризику інфаркту є гіпертонія, діабет і куріння. Проте вчені з Університету Оксфорда з’ясували, що у жінок підвищений артеріальний тиск збільшує ризик інфаркту на 83% вище, ніж у чоловіків. Жінки, що палять стикаються з інфарктами на 55% частіше, ніж чоловіки. Нарешті, наявність діабету другого типу збільшує ризик інфаркту на 47% більше у жінок, ніж у чоловіків. Цілком можливо, що це може бути пов’язано з якимись поки ще погано вивченими обставинами. Наприклад, жінки довше не лікують гіпертонію, ніж чоловіки.

На жаль, жінок часто виключають з досліджень, пов’язаних з причинами інфаркту, його симптомами, розвитком і лікуванням. Однак наука приходить до все більшого переконання про те, що при розвитку, діагностики та лікування інфаркту все-таки необхідно враховувати істотні статеві відмінності. І все-таки дуже хочеться знати, чому жінки частіше стикаються з інфарктами, ніж чоловіки і які саме чинники цьому сприяють?

Добре відомо, що певні ускладнення під час вагітності збільшують ризик хвороб серця, включаючи інфаркти. До цих ускладнень відносять прееклампсію, гестаційну гіпертонію, гестаційний діабет, передчасні пологи, а також дефіцит маси тіла дитини при народженні. Деякі переважно жіночі хвороби теж пов’язані з підвищеним ризиком інфарктів. Наприклад, до них відносяться рак грудей, ревматоїдний артрит і вовчак. Лікарі підкреслюють, що жінки не повинні соромитися обговорювати всі аспекти здоров’я з лікарями, обговорюючи і фактори ризику інфарктів. На деякі з них на зразок дієти, фізичних навантажень, куріння та інших особливостей способу життя, можна впливати з раннього періоду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧИМ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ЗАХВОРЮВАННЯ СЕРЦЯ У ЧОЛОВІКІВ І ЖІНОК: 16 ВІДМІННОСТЕЙ