Від ефективної роботи легенів залежить загальна якість життя. Німецькі експерти назвали п’ять способів, що дозволяють зберігати легені здоровими і молодими.

1. Не куріть. Почнемо з самого очевидного для всіх факту – куріння збільшує ризик раку легенів. Але це не єдина біда, яка загрожує вам в результаті шкідливої звички. На ділі, куріння пов’язане майже з усіма захворюваннями легенів, включаючи ХОЗЛ, ідіопатичний легеневий фіброз і астма. А якщо у вас вже є ці хвороби, то шкідливі звички зроблять їх більш важкими. Курці вмирають від ХОЗЛ в 13 разів частіше, ніж некурящі.

2. Займайтеся спортом. Крім відмови від сигарет, найбільш важливим вчинком, який ви тільки можете зробити по відношенню до легень, будуть регулярні фізичні навантаження. Вони дозволяють зберегти здоров’я не тільки тілу, але і легеням. Коли ви займаєтеся спортом, ваше серце стукає сильніше, і легені працюють більш старанно. Організму потрібно більше кисню для підживлення м’язів. В результаті легені підсилюють активність для доставки цього кисню. Дані тренування дуже корисні для того, щоб зберігати легені молодими і здоровими протягом тривалого часу, оберігаючи їх від усіх хвороб.

3. Слідкуйте за повітрям. Вплив забруднюючих речовин в атмосфері пошкоджує легені і прискорює їх старіння. Коли ми були молодими і сильними, легені легко чинили опір цим токсинам. Однак у міру старіння даний орган втрачає свою опірність і стає більш вразливим перед інфекціями і хворобами. Намагайтеся уникати пасивного куріння, фізичних занять на вулиці поруч з жвавими трасами, і якомога рідше стикайтеся з забруднюючими речовинами по роботі.

4. Попереджайте інфекції. Інфекції можуть бути особливо небезпечними для ваших легенів в певному віці. Якщо вже страждаєте від ХОЗЛ, то інфекції являють собою смертельну небезпеку. Навіть здорові люди похилого віку можуть захворіти на пневмонію, яка загрожує їхньому життю. Випивайте більше води, їжте фрукти і овочі, частіше мийте руки водою і милом. Зміцнюйте імунітет.

5. Глибоке дихання. Якщо ви подібно багатьом людям робите швидкі неглибокі вдихи, то тим самим використовуєте тільки незначну частину своїх легенів. Глибоке дихання дозволяє прочищати ці органи і забезпечує повноцінний обмін кисню. Дослідження показують, що глибоке дихання у вигляді занять тривалістю не більше 10 хвилин в день покращує функціонал легенів і зміцнює їх здоров’я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 4 ДОМАШНІХ ЗАСОБИ ДЛЯ ЗМІЦНЕННЯ ЛЕГЕНІВ І ПОЛІПШЕННЯ ДИХАННЯ