Хронічний бронхіт часто розвивається через недостатньо ефективне лікування гострої форми захворювання.

Осінні неприємності

Кожна пора прекрасна по-своєму. Навесні пробуджується природа, літо дарує нам сонячне тепло, осінь схожа на вогненний феєрверк, а зима чарівна своєю білосніжністю. На жаль, для багатьох з нас осінньо-зимовий сезон асоціюється ще й з проблемами зі здоров’ям. Холодний поривчастий вітер, часті дощі і перші морози несуть із собою безліч простудних захворювань. Одним з найпоширеніших недуг цього сезону є бронхіт – запалення бронхів. Це захворювання може протікати як у гострій, так і в хронічній формі. Давайте розберемося в особливостях цієї хвороби і дізнаємося, як правильно протистояти хвороби.

Гострий бронхіт – атака мікробів

Найчастіше зустрічається гострий бронхіт. Ця форма захворювання зазвичай викликається вірусами і бактеріями. Це можуть бути віруси грипу, парагрипу, аденовіруси, пневмококи, стрептококи та інші мікроскопічні організми. У рідкісних випадках бронхіт викликається алергенами і токсичними речовинами.

Основним проявом гострого бронхіту є кашель. На початку захворювання він зазвичай сухий і частий, але вже через 1-3 доби з’являється невелика кількість прозорого або жовтуватою мокротиння. Потім кашель стає вологим з виділенням значних обсягів мокротиння, яка може мати жовтий або зелений окрас.

Іноді крім кашлю, гострий бронхіт супроводжується утрудненим диханням, млявістю і невисокою температурою. Помітне погіршення загального стану при бронхіті може вказувати на розвиток пневмонії. Слід негайно звернутися до лікаря.

Хронічний бронхіт – втрачені можливості

Якщо гострий бронхіт довгий час залишати без уваги, то хвороба прогресуватиме. Велика ймовірність розвитку ускладнень, зокрема переходу захворювання в хронічну форму. Тому ні в якому разі не жартуйте з бронхітом, і з першими симптомами починайте діяти.

Симптоми хронічного бронхіту в чомусь схожі з проявами гострої форми хвороби. При цьому підвищення температури не відзначається, однак хворого турбує задишка при фізичних навантаженнях. Для хронічного бронхіту характерно жорстке дихання і наявність розсіяних хрипів.

Кашель при хронічному бронхіті може бути сухим або з виділенням слизисто-гнійної мокроти. Ураження великих бронхів може супроводжуватися нападоподібним кашлем, який сильно виснажує хворого.

Не дайте хворобі шансу

З бронхітом жарти погані. Лікування захворювання потрібно починати якомога раніше, в іншому випадку з’являться ускладнення, з якими боротися значно важче. Успіх лікування багато в чому залежить від ставлення хворого до проблеми і дотримання ним всіх приписів лікаря.

Перше, що необхідно зробити при бронхіті – це забезпечити собі постільний режим і рясне пиття, яке в 1,5-2 рази перевищує норму. Прийом рідини допоможе позбутися від токсинів, що істотно зменшить період одужання.

Оскільки в переважній більшості випадків причиною гострого бронхіту є віруси, то хворому можуть призначатися противірусні препарати. Антибіотики доцільно застосовувати лише в разі приєднання бактеріальної інфекції, а також при затяжних формах бронхіту з вираженою запальною реакцією.

Боротьба з кашлем

Основною задачею при лікуванні бронхіту є ефективне лікування кашлю.

При лікуванні бронхіту важливо домогтися якнайшвидшого переходу сухого кашлю у вологий (мокрий кашель). Тим самим досягається суттєве поліпшення стану хворого. У свою чергу при вологому кашлі лікування повинно бути спрямоване на якнайшвидшу евакуацію мокротиння і очищення бронхів. Для цих цілей застосовуються спеціальні муколітичні препарати, які розріджують мокротиння і сприяють його відділенню. При цьому важливо пам’ятати, що деякі муколітики застосовують тільки на стадії вологого кашлю, оскільки при сухому кашлі вони можуть нашкодити хворому. Такі обставини накладають певні труднощі в лікуванні, оскільки характер кашлю при бронхіті може змінюватися.

Уникнути помилок з вибором лікарського засобу допоможуть універсальні препарати, які ефективно справляються з будь-яким видом кашлю (сухим і вологим).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК РОЗПІЗНАТИ ГОСТРИЙ І ХРОНІЧНИЙ БРОНХІТ?

КАШЕЛЬ ПІСЛЯ БРОНХІТУ?

МІФИ І ПРАВДА ПРО КАШЕЛЬ