Глобальне дослідження, проведене вченими Гамільтона, виявило зв’язок між вживанням обробленого м’яса і підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань. У тому ж дослідженні не було виявлено такої ж зв’язку з необробленим червоним м’ясом або птахом.

Інформація надходить з дієт і показників здоров’я 134 297 чоловік з 21 країни на п’яти континентах, за якими дослідники відстежували дані про споживання м’яса і серцево-судинних захворюваннях.

Прослідкуючи за учасниками протягом майже десяти років, дослідники виявили, що споживання 150 грамів або більше обробленого м’яса на тиждень було пов’язано з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань на 46 відсотків і ризиком смерті на 51 відсоток у порівнянні з тими, хто не їв оброблене м’ясо.

Читайте також:  Онколог попередив про шість ранніх ознак раку крові

Проте дослідники також виявили, що помірне споживання необробленого м’яса має нейтральний вплив на здоров’я.

“Докази зв’язку між споживанням м’яса та серцево-судинними захворюваннями суперечливі. Тому ми хотіли краще зрозуміти зв’язок між споживанням необробленого червоного м’яса, птиці та обробленого м’яса з серйозними серцево-судинними захворюваннями і смертністю”, – сказала Ромена Ікбал, перший автор книги дослідження і доцент Університету Ага Хана в Карачі, Пакистан. – “Сукупність наявних даних вказує на те, що споживання невеликої кількості необробленого м’яса в рамках здорового раціону навряд чи буде шкідливим”, – сказав Махшид Дехган, дослідник Інституту досліджень здоров’я населення (PHRI) університету Макмастера.

Читайте також:  Що краще не їсти після 30 років: список заборонених продуктів

Автори вважають, що додаткові дослідження можуть покращити поточне розуміння взаємозв’язку між споживанням м’яса та результатами для здоров’я. Наприклад, незрозуміло, які учасники дослідження з меншим споживанням м’яса їли замість м’яса, і чи якість цих продуктів була різною в різних країнах.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News