Усунення негативних факторів дозволить вам мінімізувати ймовірність розвитку запальних захворювань прямої кишки.

Геморой – запальне захворювання, що виявляється патологічним розширенням гемороїдальних вен і утворенням вузлів. Згідно з медичною статистикою, найчастіше геморой зустрічається у осіб старше 45 років.

Точна причина розвитку геморою досі не встановлена. В якості основних можливих причин захворювання сучасна медицина розглядає судинні патології ( дисфункція між припливом крові по артеріях і відтоком крові по кавернозним венах ) і порушення діяльності м’язового апарату , що утримує гемороїдальні вузли.

Фактори розвитку геморою

Розвитку геморою сприяють безліч факторів , серед яких виділяють:

  • Генетична схильність. У деяких людей венозна мережа в області заднього проходу має дуже густе сплетіння , що ускладнює протік крові по судинах . При порушенні прохідності судин розвивається застій крові , що сприяє виникненню запального процесу.
  • Вагітність і пологи. Під час вагітності матка збільшується в розмірах , що призводить до зміщення рухомих органів вгору , в той час як пряма кишка притискається до таза. Таким чином , пережимаються венозні судини , що призводить до переповнення кавернозних тілець.
  • Гіподинамія . Малорухливий спосіб життя сприяє розвитку венозної недостатності , зокрема до розвитку застійних явищ в тазових органах. Знизити ймовірність розвитку геморою можна , якщо регулярно займатися помірними фізичними навантаженнями.
  • Недотримання правил гігієни. При надмірній гігієні заднього проходу , а також використання неякісного туалетного паперу слизова оболонка заднього проходу подразнюється , внаслідок чого підвищується ймовірність загострення геморою.
  • Шкідливі звички. Куріння погіршує стан судин , у тому числі і гемороїдальних вен. Також куріння підсилює вираженість кровотечі. Що стосується спиртних напоїв , то алкоголь сприяє розширенню судин , що в свою чергу призводить до застою крові в гемороїдальних вузлах.
  • Неправильне харчування . Надмірне вживання гострої і пряної їжі , а також дефіцит рослинної клітковини є суттєвим негативним фактором у розвитку запальних процесів у прямій кишці.
  • Хронічні закрепи . Порушення формування калу призводить до частих запорів . Тверді калові маси , затримуючись в кишечнику , чинять тиск на судинне сплетення прямої кишки , тим самим сприяючи розширенню гемороїдальних вен. Розвитку геморою також сприяє звичка тужитися при дефекації.
  • Переохолодження . Переохолодження призводить до порушення кровообігу , що може служити причиною розвитку запального процесу в області прямої кишки. Зокрема , слід уникати переохолодження нижньої частини тіла ( не сидіти на холодній поверхні , одягатися адекватно до погодних умов ) .
  • Фізичні навантаження. Надмірні фізичні навантаження ( важка атлетика, бодібілдинг та інші ) призводять до порушення тонусу м’язового апарату анального отвору. Ослаблення м’язів заднього проходу сприяє випаданню гемороїдальних вузлів. Крім того , фізичні перевантаження призводять до затримки крові у венах , що підвищує ймовірність розвитку геморою.
Лікування геморою

Будь-яке захворювання завжди легше попередити , ніж лікувати. При усуненні негативних факторів ймовірність розвитку геморою є мінімальною. Навіть спадкова схильність до геморою може не реалізуватися , якщо вести здоровий спосіб життя і правильно харчуватися.

Якщо ж геморой таки розвинувся , то необхідно якомога раніше почати лікування. Залежно від тяжкості захворювання може застосовуватися як консервативне , так і хірургічне лікування.

Медикаментозне лікування геморою включає в себе застосування протизапальних , знеболюючих і кровоспинних (за наявності кровотеч ) препаратів .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

УСКЛАДНЕННЯ ГЕМОРОЮ

ЛІКУВАННЯ ГЕМОРОЮ НАРОДНИМИ ЗАСОБАМИ