Якщо на вашому столі щодня з’являються цукерки, десерти та інші солодощі, а причини відмовляти собі в цьому ви не бачите, – прислухайтеся до результатів нового дослідження. Фахівці з Медичної школи Уорвіка виявили, що цукор володіє дуже підступною властивістю, яка робить цей продукт небезпечним для серця.

Дослідники встановили, що в процесі засвоєння організмом цукру утворюються речовини, що руйнують необхідний здоров’ю холестерин.
 
Нагадаємо, що в тілі людини присутні два види холестерину – «хороший» високої щільності (ЛПВЩ) і «поганий» низької щільності (ЛПНЩ). При цьому «хороший» холестерин захищає судинні стінки від ушкоджень і налипання «поганих» холестеринових бляшок, захищаючи, таким чином, судини від атеросклерозу. Якщо артерії і судини зсередини закупорюються бляшками, погіршується кровопостачання органів – найчастіше, саме цей стає причиною серцевого нападу.
 
За словами медиків з Уорвика, які досліджують вплив цукру на організм людини, при поїданні солодощів з глюкози виділяється речовина метилгліоксаль (MG). Медики кажуть, що цей компонент пригнічує активність «хорошого» холестерину, руйнівно діючи на його молекули. «Метилгліоксаль утворюється в організмі з глюкози, він в 40 000 разів активніший, ніж сама глюкоза. Він руйнує молекулу ЛПВЩ в функціонально важливому місці, що робить частинку нестабільною і марною », – сказали, зокрема, дослідники у зв’язку з цим.
 
За їх словами, низький рівень «хорошого» холестерину тісно пов’язаний з хворобами серця, підвищенням рівня метилгліоксалю і часто зустрічається у літніх людей і пацієнтів з цукровим діабетом або захворюваннями нирок. Розрахунки показали, що високий рівень метилгліоксалю підвищує ризик захворювань серця на 10%.

Читайте також:  Як позбутися набряків та синців під очима: поради експертів

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СКІЛЬКИ ЦУКРУ В ПРОДУКТАХ?

СТРАШНІШЕ, НІЖ ЦУКОР

ДІЄТА БЕЗ ЦУКРУ НЕБЕЗПЕЧНА ДЛЯ ЗДОРОВ’Я