Чи являються електронні сигарети абсолютно безпечною заміною паління звичайних сигарет? У чому їх плюси і мінуси, і чи допомагають вони кинути палити.

Що таке електронна сигарета?

Електронна сигарета складається з трьох частин: батареї, парогенератора і картриджа. Батарея живить парогенератор, і той, нагріваючись, викликає випаровування рідини у картриджі, утворюючи при цьому пар, візуально схожий на сигаретний дим.

У свою чергу, рідина в картриджі може містити нікотин, і при вдиханні пари такої рідини він надходить в організм через порожнину рота і легені. Процес використання електронної сигарети максимально повторює куріння звичайної.

Рідина для електронної сигарети

До складу рідини для електронних сигарет входить нікотин (натуральний або синтетичний), пропіленгліколь або гліцерин, і ароматизатори. Завдяки такому поєднанню пар виходить досить густий і приємно пахне.

Один картридж розрахований на 20-40 затягувань. Набагато економічніше не міняти його на новий по закінченню, а перезаправляти, використовуючи спеціальну рідину. Коли ж картридж закінчується або висихає, пар не виділяється, і куріння стає неможливим.

Чи допомагають електронні сигарети кинути курити?

Електронні сигарети – хороший помічник так званим «соціальним курцям», тобто тим, хто курить за компанію. У них з’являється можливість «подиміти» з друзями, приносячи своєму здоров’ю відчутно менше шкоди.

Але, нікотин це наркотик, який можна порівняти за силою звикання з героїном. У випадку з електронними сигаретами (особливо при пере заправлянні картриджа) складно контролювати рівень споживання нікотину. Є шанс, що ви будете постійно підвищувати його споживання.

Електронні сигарети – відгуки лікарів

Всесвітня організація охорони здоров’я наполягає на забороні електронних сигарет, посилаючись на те, що їх наслідки для здоров’я не до кінця досліджені: «Нам намагаються продати вкрай токсичну отруту, що викликає важку залежність».

Крім того, використання ароматизаторів, що поліпшують смак нікотинового пару, діє на ті ж механізми, що й куріння ментолових сигарет. Нагадаю, що ВООЗ доводить, що курцям ароматизованих сигарет набагато складніше кинути палити.

Шкода електронних сигарет

З одного боку, пар електронних таких сигарет не містить безлічі небезпечних речовин, які входять в тютюновий дим, а містить лише випаровування нікотину, гліцерину і ароматизаторів. Але, з іншого боку, тут і ховається небезпека.

В даний час немає досліджень, що показують, що подібні пари абсолютно нешкідливі. Крім того, в кожному разі, доводиться вдихати нікотин, а в ньому немає нічого корисного, і він негативно впливає на спортивні успіхи і ріст м’язів.

Електронні сигарети – інструмент, що допомагає кинути палити тим, хто робить це «за компанію». З іншого боку, їх безпека не доведена, а шанс, що у вас сформується нікотинова залежність, досить великий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МЕНТОЛОВА ГИДОТА

ЯК КИНУТИ КУРИТИ