Використовувана в електронних сигаретах рідина пов’язана з істотним підвищенням ризику розвитку респіраторних вірусних інфекцій, незалежно від того, містить вона нікотин чи ні. До такого висновку прийшли американські дослідники з National Jewish Health в Денвері.
[ads1]

Вчені з США в ході свого дослідження брали зразки клітин з повітряних проходів молодих, здорових некурящих людей і піддавали їх впливу рідин і пару від електронних сигарет в умовах лабораторії. Вже протягом 10 хвилин дослідники спостерігали виражену, значну реакцію. Клітини демонстрували добре помітну протизапальну відповідь, що говорить про істотне зростання небезпеки виникнення вірусних інфекцій, як вважають вчені.

Це відкриття зроблено в той момент, коли популярність електронних сигарет продовжує зростати, особливо серед молодих людей. Якщо в 2010 році лише менше 2% дорослих американців коли-небудь пробували електронні сигарети, то в минулому році їх кількість склала 40 мільйонів. Це становить приголомшливе зростання більш ніж в 620%. Також відзначається збільшення кількості споживачів електронних сигарет серед дітей та підлітків.

“В останні 4-5 років зростання популярності електронних сигарет нагадує вибух, – говорить автор дослідження доктор Девід Тинкельман. – На жаль, кількість досліджень про вплив цих гаджетів на здоров’я людини не росте в такій же пропорції. Ми все ще повністю не розуміємо ці пристрої , і не знаємо, який вплив вони чинять на здоров’я людини, які ризики вони представляють “.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЕЛЕКТРОННІ СИГАРЕТИ В 10 РАЗІВ НЕБЕЗПЕЧНІШІ ЗА ЗВИЧАЙНІ

ЕЛЕКТРОННИЙ ДИМ

МЕНТОЛОВА ГИДОТА