Висипання на шкірі – один з найчастіших симптомів дерматологічних захворювань. Кожна хвороба шкіри характеризується певним типом висипання, яких потрібно правильно ідентифікувати.

Існує не так вже й багато видів висипань на шкірі, кожен з яких може свідчити про тих чи інших патологічних процесах. Розуміння характеру висипання дозволить вам вчасно запідозрити конкретне дерматологічне захворювання і звернутися до лікаря за допомогою.

Різновиди висипу і причини їх появи

Кожен тип висипання має відмінні характеристики, що й дозволяє класифікувати висип на види. Виділяють такі різновиди висипань: пухирець, пухир, гнійничок, висип у вигляді плям, вузлик і вузли. Про кожного з них поговоримо докладніше.

Читайте також:  Выбор и покупка кроватей для больниц: как найти подходящую модель для лежачих больных
Пухирець

Розміри пухирців в середньому становлять 4-5 мм в діаметрі. Його порожнина може бути покрита серозним або геморагічним вмістом. Деякі пухирці можуть розкриватися, утворюючи мокнучу ерозію. Пухирці можуть зустрічатися при таких захворюваннях, як дисгідроз, екзема, герпес і алергічний дерматит.

Висипання на шкірі

Пухир

На відміну від пухирця, діаметр пухиря становить від 0,5 см і до декількох сантиметрів. Пухирі утворюються при тих же захворюваннях, що і пухирці. Великі розміри морфологічних елементів висипу вказують на тяжкість процесу.

Гнійничок

Цей елемент висипу заповнений гнійним вмістом. Гнійники можуть бути поверхневими, глибокими і фолікулярними. Колір гнійників може варіювати від блідо-рожевого і до яскраво-червоного. Гнійники зустрічаються при фолікуліті, звичайному сикозі, імпетиго, фурункульозі, виразкових піодерміях і різних видах вугрів.

Читайте також:  Лечение миомы матки: Эффективные методы и советы
Алергічний висип

Як правило, висип утворюється при алергічних реакціях негайного типу. Зазвичай у таких випадках висип проходить через кілька хвилин або годин після застосування антигістамінних препаратів. Крім алергії, висип може з’являтися при укусах комах, токсикодермії і кропивниці.

Гнійничок

Плями

Висип плямами може спостерігатися при сифілітичному Розеолі, токсикодермії, вітіліго, лейкодермі та інших дерматологічних захворюваннях.

Вузлик

Розміри вузликів становлять від 1-3 мм до 1-3 сантиметрів у діаметрі. Вузлики з’являються при псоріазі, плоскому лишаї, атопічному дерматиті, екземі і папіломах. На відміну від вузликів, вузли характеризуються набагато більшими розмірами – до 10 см в діаметрі. Після зникнення вузлів на їх місці залишаються рубці.

Читайте також:  Вебинары для врачей: эффективное современное обучение

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ШКІРНИЙ ВИСИП – ВИДИ, ЛІКУВАННЯ

КОРОСТА АБО АЛЕРГІЯ

КІСТИ, НАРОСТИ І ШИШКИ НА ВАШІЙ ШКІРІ