Гострий нюх пов’язаний з покращенням здоров’я, але спроби вловити запахи можуть призвести до слабкості та смерті.

Нове дослідження передбачає, що втрата нюху може бути корисним індикатором загального стану здоров’я людей похилого віку.

Легко провести простий тест на запах, який займає всього кілька хвилин, і який потенційно може бути використаний як цінний інструмент для оцінки ризику, слабкості чи нездорового старіння. Наприклад, якщо хтось провалив тест на нюх, можливо, цьому пацієнту потрібно покращити своє харчування або пройти детальніше неврологічне чи медичне обстеження, пише Express.

Дослідження, що ґрунтується на попередніх дослідженнях, показало, що зниження нюхової здатності є поширеним раннім індикатором когнітивного зниження, пов’язаного з мозком.

Учасники дослідження були перевірені на їхню здатність виявляти та записувати п’ять різних запахів під час дослідження. Їм також дали шість запахів, щоб виміряти наскільки добре вони можуть виявити присутність запаху. Ці заходи нюху називаються нюхової чутливістю та нюхової ідентифікацією. Стан здоров’я учасників також зазначалося у плані старезності – вікового синдрому фізичного занепаду.

Порушення функцій нюхової ідентифікації та чутливості пов’язане із слабкістю. Це показує, що тут працює не лише ваш старіючий мозок. Але це також може бути щось периферійне, наприклад, на рівні вашого носа, здатне передбачити нашу неминучу слабкість і смерть.

Здорове старіння передбачає помірне споживання алкоголю, збереження соціальної активності та відмову від куріння. Відвідування регулярних медичних оглядів та скринінгів також може виявити початок захворювання, яке можна змінити.