До 2050 року резистентні до антибіотиків бактерії будуть вбивати більше людей, ніж рак. Такий похмурий прогноз зробили британські вчені на чолі з економістом Джимом О’Нілом.

Резистентні бактерії, що не піддаються лікуванню антибіотиками, до 2050 року стануть вбивати на 10 мільйонів осіб більше, ніж зараз, так що від них буде вмирати вже більше людей, ніж від раку. Це станеться, якщо влада і науковці з різних країн світу не зроблять екстраординарних заходів, як з’ясували автори дослідження. Сьогодні смертність від подібних інфекцій перевалила за 700 тисяч осіб на рік.
 
На думку О’Ніла, прямі матеріальні втрати світової економіки від цих хвороб до 2050 року складуть $ 100 трильйонів. Сам вчений ще в липні цього року був призначений прем’єр-міністром Великобританії Девідом Кемероном керівником дослідження, спрямованого на вивчення проблеми резистентності бактерій. “Річний ВВП Великобританії становить $ 3 трлн, і світові втрати від подібних хвороб складуть його еквівалент за 35 років”, – заявив учений.

Читайте також:  4 поради лікаря для продовження життя, підтверджені фактами

Скорочення населення і вихід величезного числа людей на лікарняні призведуть до падіння зростання світової економіки на 2-3,5%. Цей аналіз заснований на моделюванні сценаріїв дослідників з компанії Rand Europe та аудиторської служби KPMG. Вони виявили, що резистентні до антибіотиків кишкова паличка, малярія і туберкульоз будуть забирати найбільше людських життів. У Європі та США стійкість бактерій до антибіотиків викликає по 50 тисяч смертей щороку. До 2050 року це смертність збільшиться в 10 разів, якщо люди не знайдуть способу переламати небезпечну тенденцію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛІКАРІ РОЗПОВІЛИ, КОЛИ САМЕ ПОТРІБНІ АНТИБІОТИКИ

ЧИМ БАКТЕРІЇ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ВІД ВІРУСІВ

Читайте також:  Пиття чаю може давати приховані побічні ефекти

ПОЄДНАННЯ АНТИБІОТИКІВ ВИЗНАЛИ НЕБЕЗПЕЧНИМИ