Людей, які втратили зір буде ставати з кожним роком все більше, – з таким прогнозом виступили дослідники з Великобританії. Кількість сліпих різко збільшиться через те, що земне населення стрімко старіє, стверджують вчені.

Число осліплих людей на Землі стане в три рази більше в найближчі 40 років, заявив, зокрема, керівник нового дослідження професор Руперт Борн з Університету Англія Раскін (Anglia Ruskin University).

«До 2050 року кількість сліпих зросте з 36 мільйонів до 115 мільйонів чоловік», – уточнив експерт.

Перш ніж зробити цей висновок, вчені проаналізували дані, зібрані в 188 країнах за період з 1990 по 2015 рік. Аналіз показав, що понад 200 мільйонів осіб з цих країн страждають від проблем із зором, мають помірні або серйозні порушення. До 2050 року в цій категорії вже буде понад 550 мільйонів чоловік, переконані дослідники.

Читайте також:  Хто частіше впадає в старечий маразм: товсті чи худі

Глобальні масштаби сліпоти по всьому світу, дослідники пов’язують із зростанням населення на планеті, так і з збільшенням частки літнього населення. Людство старіє, чи варто дивуватися тому, що воно сліпне? – похмуро пожартували автори проекту.

Зазначимо, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я глаукомою, яка приводить до сліпоти страждають близько 70 млн осіб.

Джереро: MedikForum