ГоловнаНовини Здоров'яВчені назвали 5 умов для зниження захворюваності раком

Вчені назвали 5 умов для зниження захворюваності раком

Здорові звички дозволяють більше ніж на третину знизити ризик захворюваності на рак, заявили вчені з Університету Сан-Паулу і Гарвардського університету.

Що таке рак?

Спільна робота американських і бразильських фахівців показала, що близько 115 тисяч щорічних випадків раку в Бразилії обумовлені такими факторами ризику, як куріння, вживання алкоголю, зайва вага і ожиріння, неправильне харчування і нестачу фізичної активності. Профілактика цих явищ є найефективнішим заходом боротьби з раковими захворюваннями, заявили дослідники.

За словами вчених, «корекція способу життя дозволяє скоротити ризик захворюваності на рак гортані, легенів, ротоглотки, стравоходу і кишечника, принаймні, удвічі». Про це пише Agencia FAPESP.

Читайте також:  6 правил, які захищають від появи прищів

Фахівці назвали п’ять умов, які дійсно забезпечують зниження захворюваності раком.

1. Спорт. Вчені відзначають, що держава повинна заохочувати заняття спортом, популяризувати їх серед населення. Важлива доступність – у людей має бути можливість займатися спортом на майданчиках поруч з будинком.

«Збільшення фізичної активності і заняття споротом гарантовано дозволяють скоротити смертність від раку і знизити кількість нових випадків», – констатували автори проекту.

2. Зниження споживання алкоголю. Як захід щодо запобігання захворюваності на рак вчені рекомендують знижувати споживання алкоголю до рівня менше 50 грамів в день.

3. Контроль ІМТ. Індекс маси тіла понад 25 означає надмірну вагу. Ожиріння – доведений фактор підвищеного ризику раку.

Читайте також:  Онколог назвала 12 ранніх симптомів раку

4. Споживання кальцію. Вчені відзначають важливість достатнього споживання кальцію з їжею, не менше 200-400 мг в день.

5. Скорочення тютюну. Для зниження захворюваності на рак фахівці вважають ефективним скорочення споживання тютюну курцями мінімум на третину.

Джерело: МедікФорум