ГоловнаНовини Здоров'яВчені назвали 5 умов для зниження захворюваності раком

Вчені назвали 5 умов для зниження захворюваності раком

Здорові звички дозволяють більше ніж на третину знизити ризик захворюваності на рак, заявили вчені з Університету Сан-Паулу і Гарвардського університету.

Що таке рак?

Спільна робота американських і бразильських фахівців показала, що близько 115 тисяч щорічних випадків раку в Бразилії обумовлені такими факторами ризику, як куріння, вживання алкоголю, зайва вага і ожиріння, неправильне харчування і нестачу фізичної активності. Профілактика цих явищ є найефективнішим заходом боротьби з раковими захворюваннями, заявили дослідники.

За словами вчених, «корекція способу життя дозволяє скоротити ризик захворюваності на рак гортані, легенів, ротоглотки, стравоходу і кишечника, принаймні, удвічі». Про це пише Agencia FAPESP.

Читайте також:  Прихована загроза в відомих продуктах

Фахівці назвали п’ять умов, які дійсно забезпечують зниження захворюваності раком.

1. Спорт. Вчені відзначають, що держава повинна заохочувати заняття спортом, популяризувати їх серед населення. Важлива доступність – у людей має бути можливість займатися спортом на майданчиках поруч з будинком.

«Збільшення фізичної активності і заняття споротом гарантовано дозволяють скоротити смертність від раку і знизити кількість нових випадків», – констатували автори проекту.

2. Зниження споживання алкоголю. Як захід щодо запобігання захворюваності на рак вчені рекомендують знижувати споживання алкоголю до рівня менше 50 грамів в день.

3. Контроль ІМТ. Індекс маси тіла понад 25 означає надмірну вагу. Ожиріння – доведений фактор підвищеного ризику раку.

Читайте також:  Що трапиться, якщо вакцину проти коронавірусу ніколи не винайдуть: вчені дали відповідь

4. Споживання кальцію. Вчені відзначають важливість достатнього споживання кальцію з їжею, не менше 200-400 мг в день.

5. Скорочення тютюну. Для зниження захворюваності на рак фахівці вважають ефективним скорочення споживання тютюну курцями мінімум на третину.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News