Зниження високого рівня холестерину необхідно для захисту від хвороб судин і серця. Щоб досягти цього, корисно їсти прості, мінімально оброблені продукти – шоколад, вівсянку, картоплю, помідори та інші.

Холестерин-воскоподібна речовина, що міститься в крові, – ділиться умовно на «хороший» (ЛПВЩ, ліпопротеїни високої щільності) і «поганий» (ЛПНЩ, ліпопротеїни низької щільності). Високий рівень останнього засмічує артерії жировими бляшками, провокуючи стан атеросклерозу, фактично руйнує кровоносні судини, що викликає розвиток серцевого нападу, інсульту.

Зниженню рівня холестерину сприяє вживання здорових продуктів, пише Goodhouse. Багато з них – прості і доступні.

Темний шоколад. Дослідження, опубліковане в журналі Американської серцевої асоціації в 2017 році, показало, що темний шоколад корисно їсти для поліпшення ліпідного профілю крові. У ньому має бути мінімум 75% какао.

Читайте також:  Чорний чай знижує ризик смерті від усіх причин - пийте дві чашки на день

Картопля. Чи буває простіший продукт? Для зниження холестерину корисно їсти запечену картоплю – вона дає тілу більше корисного для серця калію, ніж банани. Мінерал важливий для нормалізації кров’яного тиску, зниження ризику інсульту, інфаркту і асоційованих захворювань.

Помідори. Також насичені калієм. Крім того, містять лікопен – антиоксидантну сполуку, яка може знижувати рівень «поганого» холестерину ЛПНЩ.

Тунець. Американська Асоціація кардіологів констатує: дві порції тунця в тиждень можуть допомогти уповільнити зростання нальоту в артеріях. Жирні кислоти омега-3, що містяться в рибі, також здатні знижувати рівень тригліцеридів, ще один фактор підвищеного ризику кардіологічних патологій.

Читайте також:  Профільні експерти назвали 6 ознак передчасного старіння

Яблуко. Наука підтверджує: регулярне вживання яблук може знизити загальний рівень холестерину. Даний ефект забезпечується дією фенольних сполук рослинного продукту, що сприяють здоровій клітинній функції і правильному кровотоку.

Овес. Британський журнал Nutrition інформує: простий овес містить тип розчинної клітковини бета-глюкан, її дія пов’язана зі зниженням рівня холестерину ЛПНЩ. Речовина допомагає абсорбувати надлишковий насичений жир в шлунково-кишковому тракті і видалити його до потрапляння в кровотік.

Гречка, ячмінь. Прості крупи багаті клітковиною, що забезпечує зниження холестерину, як і овес.

Сочевиця. Бобові в цілому корисно їсти для зниження рівня високого холестерину. Вони насичені рослинним білком і клітковиною, володіють антиоксидантами, мінералами, вітамінами, що захищають судини від утворення жирового нальоту на стінках.

Читайте також:  4 продукти для здоров'я серця та судин

Волоський горіх. Продукт складно назвати простим і дешевим, але дослідження показують: всього одна порція в тиждень дає ефект зниження ризику судинних проблем майже на 20%.

Насіння льону. Американська кардіологічна асоціація рекомендує вживати їх для поліпшення стану судинної системи. Насіння містять фітостероли – природні субстанції, що знижують рівень холестерину ЛПНЩ.

Кукурудзяна олія. Джерело стеринів, що зменшують кількість насиченого жиру, яке підвищує рівень поглинається тілом холестерину.

Сардина. Відрізняються дуже високою концентрацією омега-3. Крім того, містять менше ртуті, ніж інша жирна риба і широко доступні в консервованій формі (купувати слід у власному соку, не в олії).