Знати те, як можна запобігти остеопороз дуже важливо. Адже це вкрай небезпечне захворювання, яке на початку практично не має симптомів, однак поступово руйнує кісткову тканину. Збиток, який він викликає, може бути необоротним. Тому, в якості профілактики, радимо вживати продукти з високим вмістом кальцію і дотримуватися збалансованої дієти. Крім того, натуральні засоби допоможуть ефективно запобігти остеопороз.

Що таке остеопороз?

Остеопороз — це захворювання, яке викликає зниження щільності кісткової маси. Іншими словами, кістки стають пористими і крихкими. Він ламаються буквально самі по собі.

На ранніх стадіях захворювання протікає тихо. Остеопороз складно виявити до тих пір, поки він серйозно не торкнеться кістки. Найчастіше, це буває раптовий перелом шийки стегна у людей похилого віку.

Ця травма одна з найсерйозніших, тому що вимагає негайного хірургічного втручання, що має серйозні наслідки для здоров’я пацієнта. Крім того, можуть произоти переломи кісток у зап’ястях.

Які причини остеопорозу?

Існують декілька факторів, які викликають появу остеопорозу. Серед них головний — старіння. З віком кількість кісткової маси зменшується і, відповідно, підвищується крихкість кісток. Згідно з дослідженнями, з 50 років ризик розвитку остеопорозу багаторазово збільшується.

Іншим важливим фактором ризику є надмірна вага, оскільки вона безпосередньо пов’язана з щільністю кісток. Також варто взяти до уваги спадковість. Зазвичай люди, чиї родичі страждали від остеопорозу, з високою ймовірністю будуть страждати від цього захворювання.

У той же час, хвороба може з’явитися через дієти з низьким вмістом кальцію. Що стосується жінок, ризик виникнення остеопорозу у них у чотири рази вище, ніж у чоловіків. Це відбувається через зниження рівня естрогену під час менопаузи.

Як запобігти остеопороз?

На щастя, остеопороз можливо запобігти, якщо ввести в свій раціон продукти, багаті кальцієм. Наприклад, горіхи, морську рибу або молочні продукти.

Активний спосіб життя і контроль за вагою також є ефективним заходом профілактики. Адже спорт зміцнює кістки. Існують навіть спеціальні вправи для людей з остеопорозом, які допомагають полегшити симптоми захворювання.

Багатbq кальцієм засіб для запобігання остеопорозу

Основна функція кальцію в організмі — забезпечувати міцність кісток і зубів. Крім того, він бере участь у формуванні м’язів і проникності клітинних мембран.

 • Дорослим рекомендується щодня вживати 800 мг кальцію.
 • Молоді люди у віці від 11 до 24 років, а також вагітні жінки, які годують груддю, або у постменопаузі, повинні щодня споживати 1200 мг кальцію.

Для того, щоб забезпечити себе денною нормою кальцію, рекомендуємо приготувати один з цих смачних смузі.

1. Смузі з броколі, моркви і салату-латуку

Броколі є одним з найбільш корисних овочів, адже ця капуста містить величезну кількість кальцію. Разом з салат-латук це просто неймовірна комбінація.

У той же час, морквяний сік має сечогінні та антиоксидантні властивості, які очищають організм, а також допомагає зафіксувати кальцій в кістках. Смузі цих трьох овочів — ідеальний засіб щоб запобігти остеопороз.

Інгредієнти

 • 1 чашка натуральної морквяного соку (250 мл)
 • 3 аркуша салату
 • 1 суцвіття броколі

Що потрібно робити?

 • Збийте всі інгредієнти в блендері, і пийте смузі відразу ж. Немає необхідності додавати.або ще, включаючи підсолоджувач.
 • Рекомендуємо пити по склянці кожні 3 дні, хоча ви можете робити це частіше.
2. Смузі з йогурту, яблук і мигдалю

Йогурт — це молочний продукт з високим вмістом кальцію. Крім того, кожні 100 грамів мигдалю дадуть вам 240 міліграм кальцію. У той же час яблуко лідирує за кількістю кальцію серед фруктів.

Це смузі не просто буквально зарядить вас кальцієм, але і порадує приємним смаком.

Інгредієнти

 • 1 чашка грецького йогурту без цукру (250 мл)
 • 1 очищене яблуко, без насіння
 • 5 зерен мигдалю
 • порошок кориці (за смаком)

Що потрібно робити?

 • Збийте йогурт разом з нарізаним яблуком в блендері.
 • Додайте мигдаль і збивайте ще протягом декількох хвилин.
 • Налийте в склянку і додайте корицю за смаком. Пийте раз в 3 дні.
 • Щоб підсилити ефект, рекомендується регулярно приймати сонячні ванни.

Існує безліч продуктів з високим вмістом кальцію, які можна вживати в якості профілактики, перш ніж ви помітите симптоми остеопорозу. Існує приказка «бережи здоров’я змолоду!», і в разі остеопорозу вона як ніколи актуальна!

Ці смузі значно підсилять ефект від вашої дієти, багатої кальцієм.