Чи знаєте ви свою групу крові? Як це зробити і для чого такі знання можуть стати в нагоді?

Навряд чи хтось буде заперечувати той факт, що знання своєї групи крові дуже важливе і необхідне. Наше життя досить непередбачуване і ніхто не застрахований він ситуацій, в яких може виникнути необхідність переливання крові. Визначити групу крові і резус фактор може лікар, в процесі спеціального аналізу крові.

Група крові, сама по собі, є певним ідентифікатором індивіда. Вона не змінюється протягом усього життя людини і передається дитині від батьків.

Трохи з історії

Вважається, що поява тієї чи іншої групи крові прямо пов’язана з харчуванням. По мірі того, як люди мігрували і пристосовувалися до місцевої їжі, відбувалися зміни в її засвоєнні і в імунній системі, адже доводилося боротися з новими захворюваннями і все це відбивалося на крові. Таким чином, кожна група крові містить генетичні повідомлення про дієту і стратегії поведінки наших предків і ми досі відчуваємо на собі вплив їхніх схильностей і звичок.

Прийнято виділяти 4 групи крові. Їх поява пов’язана з чотирма етапами еволюції людства. Перший етап – поява перших людей, які всі мали одну групу крові – першу. Другий етап – перехід до аграрного способу добування їжі, третій пов’язаний з міграцією рас африканського типу в Європу, Азію, Північну і Південну Америку. І, нарешті, при перемішуванні різних груп крові, з’явилася четверта.

Визначення групи крові

У наші дні було відкрито велику кількість груп крові. Але за основу, як і раніше приймають систему «А-Б-нуль» (АВ0). Відомо, що в плазмі містяться антитіла, а в еритроцитах крові-антигени. В еритроцитах людської крові, згідно вищевказаної системи, можуть бути присутніми антигени А і / або В, або ж бути відсутніми (0). А в плазмі крові можуть утримуватися або відсутні антитіла до антигенів А і В.

Згідно системі «А-Б-нуль», розрізняють 4 основних групи крові:

I група (0)-в плазмі присутні аглютиніни А і В, в еритроцитах аглютиногенів немає
II група (А) – в плазмі присутні аглютиніни В, а в еритроцитах – А
III група (В) – в плазмі присутні аглютиніни А, а в еритроцитах – В
IV група (АВ) – в плазмі аглютиніни відсутні взагалі, а в еритроцитах присутні аглютиніни А і В

Поняття резус-фактора

Поняття резус-фактораІснує також таке поняття, як резус-фактор. Резус-фактор, по суті це теж система антигенів, але притаманна не всім людям. Резус-фактор може бути позитивним і негативним. Таке позначення крові, як I (0) Rh-, приміром, вказує на наявність першої групи крові з негативним резус-фактором. Визначити ці дані можна при здачі спеціального аналізу крові.

Як дізнатися групу крові по групі крові батьків

Всім відомо, що кожен із нас отримує по 1 гену від своїх батьків. Якщо припустити, що у матері четверта група крові (АВ), а у батька – друга група крові (А0), можна спробувати скомбінувати варіанти, потенційно можливі у дитини. Якщо взяти по одному гену від кожного батька, то вийде, що в їхньої дитини може бути будь-яка група крові, але з різними шансами. За ймовірністю в такому випадку, перемагає друга група крові.

У сучасному світі найчастіше зустрічаються носії першої або другої групи крові. Самою рідкісною групою крові вважається четверта, оскільки зустрічається вона в середньому всього біля чотирьох зі ста чоловік.

Скажи мені свою групу крові, і я скажу, хто ти!

У деяких країнах, наприклад, в Японії, вірять у те, що група крові може впливати на характер людини.

I група крові: Люди з першої групи крові частіше володіють лідерськими якостями. Вони прагнуть до досягнення поставлених цілей будь-якими шляхами, вірять у власні сили більше, ніж інші і володіють підвищеною емоційністю. Часом вони надто амбіційні, ревниві і метушливі.

II група крові: Володарі другої групи крові відрізняються любов’ю до спокою і порядку. Ці люди працездатні, терпимі і доброзичливі. До числа їх головних слабкостей ставляться невміння розслаблятися і впертість.

III група крові: Ті, у кого третя група крові вельми примхливі, роблять в житті так, як їм подобається. Іноді їх бажання бути незалежними може трансформуватися в слабкість. Ці люди можуть пристосуватися до будь-якої ситуації і володіють хорошою уявою.

IV група крові: Володарі четвертої групи крові тактовні, спокійні, справедливі і врівноважені. Вони вміють і люблять розважати оточуючих. Однак відчувають певні труднощі, коли виникає необхідність зробити відповідальний крок або прийняти рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗАХВОРЮВАННЯ КРОВІ І ЇХ ЛІКУВАННЯ

ЗАГАЛЬНИЙ АНАЛІЗ КРОВІ

КЛІНІЧНІ АНАЛІЗИ КРОВІ