Щоб наблизитися до заповітного довголіття, лікарі закликають пам’ятати про постійне фізичне навантаження, правильно підібраному раціоні і відмову від шкідливих звичок. Вчені вирішили з’ясувати, який фактор здатний погіршити стан здоров’я і відняти багато років життя.

Дослідники з Каролінського інституту в Швеції проаналізували смертність і очікувану тривалість життя людей з розладами, пов’язаними з вживанням алкоголю. Дані, зібрані з 1987 по 2006 рік, включали понад 1,1 млн осіб у Данії, Фінляндії та Швеції.

Вчені виявили, що очікувана тривалість життя була на 24-28 років коротшою у людей, які регулярно вживають алкоголь, пише Express. За словами фахівців з клініки Мейо, спиртне не тільки скорочує життя, але і впливає на її якість. Постійні запої, підкреслили вони, завдають удару по всіх системах в організмі.

Експерти також розповіли, як оцінити рівень небезпеки і тяги до алкоголю. Так, варто забити тривогу, якщо людина не може обмежити кількість спожитого спиртного, відчуває постійне бажання випити, відмовляється від захоплень і хобі заради алкоголю або перестає справлятися зі звичними щоденними завданнями.