Згідно з гіпотезою про розвиток онкологічних захворювань, ракові клітини залежать від руху молекул через ядерні пори, що утворюються з нових білкових комплексів. Формування останніх, в свою чергу, відбувається у швидко діляться пухлинних клітин, тому препарати для лікування раку повинні вбивати тільки злоякісні клітини.

Американські вчені з Інституту Sanford Burnham Prebys виявили клітинний механізм, блокування якого дозволяє знищувати їх, залишаючи здорові клітини неушкодженими. Механізм являє собою синтез білкових пір в ядрі клітини, через які здійснюється транспортування різних речовин, повідомляє Medical Express.

В ході дослідження мишам пересаджували злоякісні пухлини від людини, при цьому пригнічуючи процес розвитку ядерних порових комплексів. В результаті було виявлено, що рак у тварин розвивався повільно, а пухлини були менше.

Читайте також:  Ніч перед телевізором може призвести до деменції

На даний момент вчені займаються пошуком препаратів, що блокують білкові канали в ядерній мембрані. На їхню думку, новий метод лікування раку запобіжить лікарську стійкість пухлинних клітин.