Популярна рослина, відома завдяки освіжаючому ефекту, також часто використовується в лікувальних цілях. При цьому про ефективність м’яти в кулінарії і косметології знають багато, але далеко не всі знайомі з її цілющими властивостями, кількість яких може здивувати.

При застуді і алергії

Численні клінічні випробування підтверджують, що ментол не впливає на набряк, але з його допомогою можна зменшити закладеність носа. Багато фахівців рекомендують використовувати його для полегшення симптомів застуди та грипу.

При депресії

М’ята славиться як природний стимулятор. Дослідження показують, що включення страв з використанням м’яти в раціон є відмінним рішенням при хронічній втомі, депресії і пригніченості.

Від головного болю

Полегшити головний біль можна за допомогою бальзамів на основі м’яти, які як правило втираються в лоб і ніс. Рослина є природним заспокійливим засобом, зменшує запалення, яке найчастіше стає причиною головних болів і мігрені.

Для травлення

М’ята сприяє нормалізації травлення за рахунок активізації залоз, що виділяють травні ферменти, пише портал Organic Facts. Також відома ефективність цієї рослини при розладі шлунка.

Для догляду за шкірою

Олію м’яти можна використовувати як антисептик або засіб проти свербіння. Також сік, отриманий з листя рослини, допомагає при укусах деяких комах, таких як комарі, бджоли, Шершні і оси.