Шведські медики отримали черговий доказ того , що повноцінний сніданок вкрай необхідний для підтримки здоров’я і гарного самопочуття. Дослідники прийшли до висновку , що убогий сніданок або його відсутність ще в дитинстві – це серйозний фактор розвитку метаболічного синдрому у людини в майбутньому.
 
В рамках наукового проекту вчені спочатку з’ясували , що школярі їдять на сніданок , а потім, через 27 років , обстежили учасників на наявність метаболічного синдрому. Аналіз показав , що молоді люди , які погано їли під час сніданку або пропускали його зовсім , були схильні в майбутньому демонструвати симптоми метаболічного синдрому – комбінації з трьох патологічних станів , діабету , підвищеного кров’яного тиску і ожиріння.
 
Фахівці поки не можуть чітко пояснити механізм взаємозв’язку між цими явищами , посилаючись на необхідність додаткових досліджень. Але медики вважають безсумнівним те , що відсутність сніданку або мізерне харчування вранці негативно впливає на організм. Правильний і повноцінний сніданок справляє оздоровчий вплив на роботу організму , а також стимулює мозкову діяльність протягом усього дня , вважають експерти. Тому його відсутність може мати вельми неприємні наслідки.
 
Метаболічний синдром , як одне з таких потенційних наслідків , проявляється в головних болях , підвищеній стомлюваності , задишці , сухості шкіри , прискореному сечовипусканні , сильній спразі і апетиті , а також в підвищеній пітливості .

Читайте також:  Психіатр назвала практичні способи справлятися із шоком від поганих новин

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВЧЕНІ НАЗВАЛИ КРАЩІ ВАРІАНТИ СНІДАНКІВ

ТОП-10 ШКІДЛИВИХ ПРОДУКТІВ ДЛЯ СНІДАНКУ