Вітаміни та мікроелементи відіграють найважливішу роль у підтримці нормальної роботи імунної системи .

На стражі порядку !

Імунітет – це складна система , завдяки якій організм протистоїть безлічі захворювань і зберігає свою цілісність . Хвороботворні віруси , бактерії , грибки та інші інфекційні агенти , потрапляючи в організм , знищуються « армією » імунних клітин. З міцною імунною системою ви будете набагато рідше хворіти і добре себе почувати.

Слід зазначити , що робота імунної системи здійснюється на рівні органів , тканин , а також окремих клітин і молекулярних комплексів , циркулюючих в кровотоці . Безумовно , така злагоджена робота всієї цієї системи неможлива без нормального протікання всіх фізіологічних процесів в організмі. Тут одним з ключових моментів є забезпеченість організму всіма необхідними вітамінами і мікроелементами.

Вітаміни та мінерали беруть активну участь у протіканні найважливіших біохімічних процесів , завдяки яким імунна система в безперебійному режимі виконує свою основну функцію по знаходженню та знищенню хвороботворних агентів .

Вітаміни – антиоксиданти

Для нормальної роботи імунна система в першу чергу потребує вітамінів – антиоксидантів. Це вітаміни А , С і Е. Також для підвищення опірності організму важливі вітаміни групи В , поліненасичені жирні кислоти і деякі ферменти.

Вітаміни – антиоксиданти надають наступну дію на організм:

  • Вітамін А. Інша назва вітаміну А – ретинол . Ця речовина бере активну участь у процесі продукції антитіл , а при нестачі вітаміну А організм швидше старіє. Вітамін А критично важливий для підтримки цілісності шкірних покривів , і перешкоджає попаданню хвороботворних вірусів і бактерій всередину. Більше того , ретинол бере участь у формуванні імунних комплексів на поверхні слизових оболонок дихальних шляхів і кишечника. Дефіцит вітаміну А призводить до порушення цілісності слизових оболонок , що сприяє зараженню мікроорганізмами.
    Вітамін А у великих кількостях міститься в яловичій печінці , а морква багата каротинами – попередниками вітаміну А.
  • Вітамін С ( аскорбінова кислота). Вітамін С – найважливіший з вітамінів , необхідний для підтримки здоров’я. Аскорбінова кислота необхідна для продукції лімфоцитів і інтерферонів – білкових комплексів , які усувають вірусні частки . Крім того , аскорбінова кислота перешкоджає росту ракових клітин.
    Джерелами вітаміну С є всі овочі і фрукти , зокрема чорна смородина , капуста , цитрусові , шипшина , солодкий перець , картопля та інші .
  • Вітамін Е ( токоферол) . Вітамін Е необхідний організму для продукції специфічних антитіл , що знищують вірусні частки . Відзначено , що при нестачі вітаміну Е , людина стає більш вразливою перед ротавірусними і респіраторними вірусними захворюваннями. Вітамін Е особливо необхідний особам похилого віку з ослабленим імунітетом.

Вітамін Е міститься в злаках , зокрема у пшениці , насінні соняшнику і морепродуктах .

Восени відбувається перебудова організму і зниження імунітету , що в свою чергу веде до загострення різних захворювань , в тому числі і кон’юнктивітів .

Вітаміни групи В

Вітаміни групи В необхідні для нормальної роботи практично всіх органів і систем. Ці вітаміни беруть участь у біохімічних перетвореннях , за допомогою яких утворюється енергія, необхідна для роботи всіх клітин. Вітаміни групи В також відіграють важливу роль у процесі подолання стресів , які здатні істотно знизити імунний захист організму.

Найважливіші мінерали

Крім вітамінів , для нормальної діяльності імунної системи також необхідні макро-і мікроелементи. Найбільш важливими з них є магній , селен , цинк і йод.

Цинк бере активну участь у синтезі деяких ферментів , які захищають організм від дії вірусів і бактерій. Також цинк регулює діяльність Т -клітин і захищає організм від шкідливої дії вільних радикалів.

Магній нормалізує кров’яний тиск , а також допомагає позбутися від токсинів кишечнику , що також підвищує імунний захист.

Селен стимулює роботу вилочкової залози , а також підвищує продукцію Т- кілерів – специфічних клітин , що знищують ракові клітини і хвороботворні мікроорганізми.

Багато в чому діяльність імунної системи залежить від стану щитовидної залози , для нормальної роботи якої необхідний йод .