Для того щоб наш імунітет справлявся зі своєю роботою йому потрібно допомогти – забезпечити вітамінами і мікроелементами.

Без вітамінів не обійтися

Протистояти безлічі вірусів, бактерій і грибів може тільки той організм, у якого міцна імунна система. Володіти сильною імунною системою, це означає рідко хворіти і мати прекрасне самопочуття.

Пам’ятаємо про те, що імунітет – це в першу чергу складний комплекс, що складається з органів, тканин і окремих клітин, що циркулюють в кровотоці. Для того щоб підтримувати цей складний механізм в «робочому» стані, потрібно подбати про його харчування вітамінами і мінералами. Саме вітамінні сполуки і окремі мікроелементи беруть найактивнішу участь в безперебійному протіканні біохімічних перетворень, за допомогою яких імунна система здатна здійснювати свою основну функцію – знаходити і знищувати чужорідний організму елемент.

Сьогодні, коли наш організм (у тому числі і імунна система) перебуває під постійним впливом негативних факторів, необхідність повноцінного забезпечення вітамінами і мікроелементами стає все більш актуальною. Радіонукліди, тютюн, алкоголь, важкі метали, синтетичні харчові добавки (багато з яких є справжніми канцерогенами), пестициди та отруйні гази щодня проникають в організм людини і завдають величезної шкоди нашому захисту.

Читайте також:  Пресотерапія: огляд процедури
Самі потрібні вітаміни

Для стимулювання імунної системи нашого організму в першу чергу потрібні вітаміни з антиоксидантними властивостями. Такими є вітаміни А, С, Е. Також необхідно подбати про надходження з їжею вітамінів групи В. Вітаміни-антиоксиданти потрібні для попередження ряду ушкоджень, які можуть завдавати чужорідні агенти.

Крім перерахованих вище вітамінів наша імунна система потребує такі мікроелементи як магній, цинк, селен і йод, а також в деяких ферментах.

Вітамін А

Це біологічно-активна речовина відома ще за назвою ретинол. Вітамін А бере участь у процесі утворення антитіл, і при недостачі ретинолу організм швидко старіє. Зокрема, при дефіциті вітаміну А порушується цілісність шкірних покривів, знижується опірність інфекціям. Це відбувається тому що вітамін А бере участь у формуванні імунних клітин на поверхні дихальних шляхів і шлунково-кишкового тракту. При дефіциті цілісність слизової оболонки порушується, і туди легко проникають хвороботворні мікроорганізми.

Читайте також:  Лазерная эпиляция глубокого бикини — в чем особенность процедуры
Вітамін Е

Вітаміни в таблеткахЦей вітамін необхідний для вироблення специфічних антитіл, які борються з вірусними частками. У разі нестачі вітаміну Е істотно підвищується ризик інфікування організму ротавірусними та респіраторними вірусними інфекціями. Особливо вітамін Е потрібен для осіб похилого віку, у яких імунітет ослаблений.

Вітамін С

Аскорбінова кислота (вітамін С) – це один з найнеобхідніших вітамінів для нашого здоров’я. При достатній забезпеченості вітаміном С в організмі виробляються лімфоцити і інтерферон в потрібній кількості що допомагає ефективно протистояти захворюванням.

Встановлено, що вітамін С зупиняє ріст ракових клітин, а також захищає організм від вірусних і бактеріальних інфекцій.

Вітаміни групи В

Це незамінні вітаміни, необхідні для роботи всіх органів і систем. Завдяки вітамінам групи В клітини і тканини безперебійно забезпечуються енергією, яка необхідна для їх нормального функціонування.

Вітаміни групи В допомагають нашому організму долати стреси, які дуже погано позначаються на роботі імунної системи.

Читайте також:  Стрептоцид: краткая инструкция по применению
Магній, цинк, селен, йод

Мікроелементи так само важливі для підтримки здоров’я, як і вітаміни. Без мікроелементів, які беруть найактивнішу участь у роботі ферментних комплексів і біохімічних циклів, неможливе протікання найважливіших фізіологічних процесів. Наприклад, завдяки цинку відбувається синтез деяких ферментів, що захищають організм людини від впливу вірусів і бактерій. Крім того, цинк регулює роботу Т-клітин, а також захищає нас від негативного впливу вільних радикалів.

Вітаміни в старості необхідні. Я не думаю, що людина у віці може з’їсти фруктів, ягід дуже багато. У всякому разі вітаміни з натуральних продуктів більш кращі, ніж з таблеток.

Магній допомагає позбутися від токсинів в товстій кишці, а також нормалізувати кров’яний тиск, що робить благотворний вплив на імунну систему.

Селен надає стимулюючу дію на вилочкову залозу, а також сприяє виробленню Т-кілерів – клітин, що атакують ракові клітини і небезпечні мікроорганізми. А для нормального функціонування щитовидної залози (робота якої істотно позначається на стані імунної системи) необхідний йод.