Природа наділила жінку однією з найвищих обов’язків – бути матір’ю! Ми не ставимо під сумнів, що все прекрасне в людині – від матері, що без неї не було б на землі ні поетів, ні героїв. З ім’ям жінки, матері пов’язані ніжність і краса, любов до дітей і самовідданість, турбота про них, про сім’ю.

Прекрасні і благородні ці якості. І як гірко бачити жінок, які втратили їх! П’яний чоловік викликає огиду, п’яна жінка огидна подвійно!

У 50 відсотків жінок перше прилучення до алкоголю припадає на вік до 20 років. Причиною цього фахівці вважають дефекти етичного та естетичного виховання дівчаток і дівчат.

Не можна скидати з рахунків, що дівчата дуже емоційні, збудливі, вразливі. Серед них частіше зустрічаються і натури замкнуті, чутливі, істерично-збудливі, недовірливі. Ось і буває, що дівчина соромлива, ранима, болісно нерішуча шукає вихід в розслабляючому і розбурхують дії алкоголю. На її думку, це допомагає їй піднятися до рівня менш сором’язливих, психологічно розкутих подруг. Дівчина горда, самовпевнена, замкнута або, навпаки, прагне до самоствердження, також помилково шукає в спиртному можливість ще більше утвердити себе.

Вкорінені серед деякої частини населення погляди на те, що пити і допустимо, і престижно, і навіть необхідно, призводить до того, що, підростаючи, дівчинка з часом легко переходить від компоту до пива, вина, а то й до більш міцним спиртним напоям. Причому нерідко це відбувається не без допомоги дорослих. Ось що говорить статистика: від 65 до 85 відсотків жінок дізнаються смак спиртного в батьківському домі, в сім’ї.

Підвищена емоційність, як показують численні спостереження, нерідко призводить жінку до зловживання спиртним після якихось невдач, життєвих негараздів і сімейних негараздів. І в той же час є сотні тисяч-прикладів, коли самі важкі переживання і навіть нещастя роблять жінку більш витривалою, мудрою, стійкою.

Останнім часом серед освічених, багато працюючих жінок спостерігається прагнення зняти нервово-емоційне напруження за допомогою алкоголю. І це звичне, побутове пияцтво з часом стає першоосновою розвитку алкоголізму. Воно набуває рис хвороби, коли людина втрачає здатність контролювати ступінь сп’яніння, у нього виникає необхідність у все більших дозах спиртних напоїв, тобто формується хворобливий потяг до алкоголю.

Це перша ознака хронічного алкоголізму, який з’являється задовго до симптому похмілля і змін у психіці.Вплив алкоголю на жінку має свої особливі риси. Перш за все вживання алкоголю швидше, ніж у чоловіків, набуває систематичний характер, переростаючи в алкоголізм, який важче піддається лікуванню. Жінки, як правило, схильні приховувати свій порок.

Іноді вони намагаються боротися із собою, бояться спокус, усвідомлюють шкоду алкоголю, турбуються за свою долю. У такому стані жінка нерідко шукає порятунку у лікаря. Це та межа, на якій ще неважко зупинити хворобу. Бо якщо цього не зробити, то хвороба прогресуватиме, і жінка потрапить у полон нестримного потягу до алкоголю. Такі жінки не здатні правильно оцінити ситуацію, змінити свою поведінку, яке приносить гірку біду в дім, позбавляє друзів, роботи. Вони втрачають жіночність.

Вплив алкоголю не жіночий організм тягне за собою вантаж хвороб і нездужань, передчасну старість. Жінка або зовсім втрачає здатність стати матір’ю, або, що ще більш трагічно, якщо і народить, то слабкого, неповноцінної дитини. У неї слабшає або повністю згасає інстинкт материнства. Хвора алкоголізмом відмовляється від дітей або перестає піклуватися про них.

Зовнішність такої жінки відштовхує, викликає огиду: неохайна одяг, розпатлана зачіска, змарніле, брудне тіло, зморшкувате обличчя, тремтячі руки, охриплий голос, блукаючий погляд. Питущим дівчатам, жінкам рідні, друзі, товариші по службі повинні допомогти зрозуміти, що пристрасть до алкоголю можна подолати, що лікуватися ніколи не пізно і не соромно.

Підняти на заслужену висоту жінку, що володіє якостями, що здавна шанувалися в нашому народі – скромністю і вірністю, розумністю і вже, звичайно, бездоганною тверезістю, – всіляко підтримувати в ній то істинно жіноче, жіночне, ніж вона сильна, це ж теж значить вести профілактику , попередження того зла, про який йде мова.