За способом установки брекети діляться на лінгвальні брекети, які встановлюються на внутрішній стороні зубів з боку язика і вестибулярні, зовнішні брекети, що ставляться з боку губ і щік.

За методом кріплення дуги вони бувають лігатурні (на гумці) або самолігуючі — у складі брекета вже є замочок.

За матеріалами, брекети діляться на металеві, керамічні, сапфірові і пластикові.

Лінгвальні брекети

Лінгвальні брекети це внутрішні брекети. У цього типу брекетів є прекрасна перевага – це абсолютна непомітність. Ні хто не буде знати що у вас встановлена брекет система, а ваші зуби і посмішка поступово стає все красивіше і красивіше.

Особливість

Особливість такої брекет-системи це висока вартість. Це найдорожчі брекети які існують в світі. Ціна обумовлена складністю виробництва, складністю установки і необхідністю високої кваліфікації лікаря.

Термін лікування на даній брекет-системі більше ніж у інших видів брекетів, так як робота з ними дещо ускладнена. У пацієнта під час звикання може виникнути невеликий дискомфорт.

У деяких випадках дана система не використовується, визначає кваліфікований лікар — ортодонт, на первинній консультації.

Вестибулярні брекети

Вестибулярні, зовнішні брекети ставляться з боку щоки і губ. Плюсом такий брекет системи є доступна ціна. Вартість брекетів не висока у звичайних, металевих, лігатурних брекетів. Найдорожчий варіант це самолігуючі керамічні або сапфірові брекети.

Термін лікування

Терміни лікування на даній брекет системі значно менше. Вони обумовлюються тільки складністю випадку, а не складним доступом для лікаря. Простіше і гігієна, ці брекети набагато простіше чистити.

Для гігієни вам знадобиться:

  • зубна щітка;
  • спеціальний йоржик;
  • іригатор.

На вестибулярних брекетах більше комфорту ніж на лінгвальних. Ви швидко звикнете до них, протягом 7-10 днів. Надалі ви їх практично не будете помічати в порожнині рота. Ще один плюс — ці брекети працюють навіть в найскладніших випадках, хоча вони і помітні на зубах.

Методи кріплення брекетів

Що таке лігатурні брекети?

Лігатура, це маленька гумка, яка тримає дугу в пазі брекета. Вона є одним з основних компонентів, які змушують працювати всю брекет-систему. Лігатури бувають еластичні, тобто резиночки різних кольорів, або металеві, схожі на маленьку зволікання.

Самолігуючі або безлігатурні брекети.

Це найулюбленіші у всіх ортодонтів брекети. За що ж їх люблять? У самому брекеті є замочок, який можна відкрити і закрити. Брекет клеїться спеціальним складом на зуб, відкривається замок, в нього вставляється дуга і все.

  • брекети мають низьку силу тертя;
  • менш болючі;
  • менші терміни лікування.

За рахунок більш низької сили тертя, зуби переміщаються набагато простіше – на них постійно діє сила дуги. Ні чого не перешкоджає спокійному плавному переміщенню зуба, лікування відбувається більш дбайливо і комфортно для кісткової тканини, менш болісно для вас.

Терміни лікування в середньому скорочуються на 2-3 місяці. Набагато простіше здійснювати гігієну. На цих брекетах немає лігатур, ні гумок за які можуть потрапляти залишки їжі. Чистити зуби набагато простіше і швидше.

Для для самих зайнятих – рідше відвідування ортодонта! Ви відвідуєте свого лікаря раз на півтора, а може і в два місяці. Час відвідування ортодонта скорочується, ви перебуваєте в кріслі 15-20 хвилин.

Ви можете спокійно виїхати на відпочинок не думаючи про те, що ви пропустите ортодонта, трапиться щось не поправиме і система перестане діяти. Ваша система буде продовжувати так само ефективно працювати.

Матеріали брекетів

Металеві брекети

Найбільш поширений вид брекет систем і дуже зручні в роботі. Мають найдоступнішу ціну і найменшу силу тертя. На цій системі можливо відпрацювати найскладніші випадки, які не підвладні іншим видам брекет системам. Металеві брекети дуже добре контролюють роботу дуги що дозволяє в підсумку отримати найкращу посмішку й рівні зуби.

Керамічні брекети

Відрізняються естетичним виглядом, дуже схожі на природний колір зубів. Мають більш високу ціну і більш складні в роботі.

Сапфірові брекет системи

Найбільш естетичні і дорогі з зовнішніх брекетів. Вони прозорі, через них просвічує ваш зуб. Їх не видно на фотографіях, не видно з відстані витягнутої руки, сапфірові брекети дуже красиві.

Якщо у вас є питання по установці брекетів, ви можете записатися на індивідуальну, безкоштовну сесію у кваліфікованого фахівця. Спеціалісти клініки стоматологія Смайлик Київ справжні фахівці своєї справи, досвід кожного з лікарів понад 1500 пацієнтів. Вони знають, як знайти підхід до кожного.