Правильно надана перша допомога при опіках може врятувати людині життя! Дізнайтеся, як потрібно діяти в таких ситуаціях.

Кожен з нас напевно має деяке уявлення про те, як надати першу допомогу при термічних опіках. Тим не менш, далеко не всім відомо, як правильно допомогти потерпілому.

Згідно з медичними даними, щорічно в світі реєструється більше 11 000 000 звернень за медичною допомогою з приводу опіків. В Україні з цією проблемою стикається близько 100 000 чоловік на рік. За статистикою, термічні опіки посідають друге місце серед причин смертності від травм, поступаючись лише дорожньо-транспортним пригодам. У цьому зв’язку кожна людина повинна знати про правила першої допомоги при опіках, які можуть врятувати життя постраждалих.

Четвірка важливих правил при наданні першої допомоги

Для початку візьміть себе в руки і не панікуйте. Надаючи допомогу собі або сторонній людині, важливо все робити «з холодним розумом». Чим швидше ви почнете надавати першу допомогу, тим меншою буде площа і глибина опіку.

Правило №1. Усуньте джерело опіку

У першу чергу потрібно якнайскоріше усунути джерело опіку. Якщо на людині горить одяг, то погасити полум’я потрібно будь-якими доступними способами: накиньте на людину ковдру або пальто, після чого швидко покладіть його на спину, щоб вогонь не поширився до голови. Постраждалого також можна облити водою.

Правило №2. Охолодіть пошкоджену ділянку

Після того, як джерело опіку усунуте, уражену ділянку потрібно охолодити. Щоб зменшити температуру і зняти печіння, місце опіку 1 і 2 ступеня потрібно поливати холодною водою не менше 10-15 хвилин. Лід в даній ситуації використовувати не можна, оскільки він може тільки погіршити травматичне пошкодження шкірних покривів. На опік 3 і 4 ступеня слід накласти м’яку пов’язку, попередньо змочену в холодній воді. У міру висихання такої пов’язки холодну воду можна підливати.

Правило №3. Знезараження опікової рани

Якщо у вас є антисептичні засоби, то після охолодження на опік слід накласти пов’язку з антисептичним розчином. Це необхідно для попередження приєднання вторинної інфекції. Опікові ушкодження особливо схильні до дії різних хвороботворних бактерій, тому вкрай важливо уникнути такого ускладнення. Пам’ятайте, що на шкіру обличчя таку пов’язку накладати не можна. В даному випадку місце опіку можна зрошувати пульверизаторами або антисептичними спреями.

Правило №4. Викликайте швидку допомогу

Після надання першої допомоги при опіках необхідно викликати швидку допомогу. До приїзду лікарів забезпечте хворому багато води, можете дати йому теплий (не гарячий!) чай або 1-2 склянки води з розведеною в ній однією чайною ложкою соди. Хворому потрібен спокій, бажано укласти його в ліжко і дати знеболюючий засіб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛІКИ ВІД ОПІКІВ

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ОТРИМАВ СОНЯЧНИЙ ОПІК

ТЕПЛОВИЙ АБО СОНЯЧНИЙ УДАР