Як вважають фахівці, саме головне – діагностувати рак на початковій стадії, так як це дає пацієнтові більше шансів на виживання. Але є деякі види онкології, при яких шанси вищі, ніж при інших.

Як показує статистика, п’ятирічна виживаність для хворих різними видами раку відрізняється. Один з основних показників це стадія, на якій була діагностована хвороба. Наприклад, при раку грудей на 0 або 1 стадіях п’ятирічна виживаність пацієнток – 99-100%, тобто дуже висока. А на 4 стадії виживання не перевищує 11%.

Понад 95% пацієнтів з раком простати, яєчка і щитовидної залози на ранній стадії живуть більше п’яти років з моменту постановки діагнозу. Почасти це пов’язано з тим, що пухлини розвиваються повільно і рідко бувають агресивними. Тому на ранній стадії пухлина видаляється і проводиться лікування, після якого більшість хворих йдуть в ремісію.

Меланома швидко розвивається і поводиться агресивно, але через характерні симптоми її простіше діагностувати на ранній стадії. Якщо лікування розпочато на стадіях 1А і 1В, то близько 92% пацієнтів живуть більше п’яти років з моменту постановки діагнозу.

Рак шийки матки також найчастіше розвивається повільно, прогноз п’ятирічного виживання для тих, кому поставили діагноз на 0-1 стадії, становить 93%.

Лімфома Ходжкіна успішно лікується на 1 і 2 стадіях, цей вид раку добре реагує на променеву терапію, тому навіть рак на другій стадії дає п’ятирічну виживаність у 90% випадків.