Пережити весну і не застудитися цілком реально , якщо знати фактори ризику і намагатися їх уникнути.

Хворіти навесні , коли нарешті пішли зимові холоди і природа почала прокидатися від сну , особливо неприємно. Але в цей час року наш організм часто ослаблений , тому до нас частіше звичайного « чіпляються » застуди. Давайте розберемося , які причини сприяють появі застуди, і яку стратегію поведінки виробити , щоб не підхопити хворобу в цей час року ?

Весна – час « простудних ризиків»

З приходом кожної пори року змінюється і набір ризиків , які можуть сприяти розвитку тих чи інших захворювань. Наприклад , взимку ми ризикуємо переохолодитися , а влітку – отримати сонячний удар , взимку в овочах менше вітамінів , а влітку вище ймовірність того , що в їжі можуть бути збудники кишкових захворювань. Весна так само, як і будь-який інший сезон , висуває на передній план свої власні ризики для здоров’я. І в основному ці « весняні небезпеки» призводять до того , що ми частіше застуджується .

Комфортні умови для інфекції

Бактерії та віруси , які провокують появу застуди , не дуже добре переносять мороз і спеку. А ось весняний температурний режим , коли на вулиці вже не надто холодно , але ще не жарко , а часто ще й волого , їм якраз дуже підходить. « Простудна інфекція » зазвичай поширюється повітряно-крапельним шляхом. Потрапляючи в повітря навесні , вона тривалий час перебуває в « боєздатному » стані. Люди , які підхопили хворобу , починають активно чхати і кашляти , і « випускають » нову партію хвороботворних організмів . У результаті в повітря потрапляє рекордна кількість хвороботворних організмів . Це одна з причин , чому в цей час року застудою захворює велика кількість людей.

Щоб зменшити концентрацію інфекції навколо себе , треба вжити заходів обережності :

  • відкладіть відвідування масових заходів
  • по можливості уникайте контактів з застудженими людьми
  • обов’язково мийте руки після приходу з вулиці , мийте руки перед будь-яким прийомом їжі
  • робіть щоденне вологе прибирання
  • добре провітрюйте приміщення
Одягайтеся по погоді

Ризик захворіти на застуду зростає, якщо ви перемерзли . Перегріватися теж шкідливо. І те й інше сприяє активізації інфекції в організмі , якщо вона встигла туди потрапити. Тому щоб знизити ймовірність захворіти на застуду , потрібно постаратися не переохолоджуватися і не потіти.

Одяг повинен відповідати температурному режиму. Весняна погода досить мінлива. Тому стежте за прогнозом погоди і намагайтеся одягатися « багатошарово » , щоб при необхідності можна було регулювати теплоту одягу.

Весняний раціон – це важливо!

Ще однією серйозною причиною «солодкої» застуди в цей час року є брак вітамінів. До весни кількість вітамінів в овочах і фруктах зменшується , та й їмо ми цих корисних продуктів в цей час року зазвичай менше. У результаті – зниження захисних сил організму , тобто ослаблення імунітету.

Навесні потрібно з особливою увагою поставитися до раціону харчування і постаратися заповнити недостачу вітамінів і мікроелементів в їжі . Зробити це можна , вводячи в меню більшу кількість овочів , фруктів, зелені , або доповнити свій раціон мінерально-вітамінними комплексами.

І краще утриматися від частого вживання алкоголю. Алкоголь пригнічує імунітет і зневоднює організм.

Фізична активність

Помірна фізична активність – необхідна умова нормальної роботи організму. Але в період , коли захисні функції організму знижуються , краще не випробовувати організм «на міцність». Не варто різко починати загартовування або вводити занадто інтенсивні навантаження . Це не означає , що потрібно відмовитися і від занять спортом. Але нарощування навантажень повинне бути поступовим .

Більше часу приділяйте прогулянкам , частіше бувайте на природі. Свіже повітря , сонце , рух – все допоможе зміцненню імунітету. До речі сонячне світло не просто піднімає нам настрій , але і сприяє виробленню в шкірі вітаміну D , що теж дуже важливо для протистояння застуді.

Сон і відпочинок – частина профілактики застуди

Правильний відпочинок теж допоможе протистояти застуді. Щодня приділяйте час розслабленню і розвантаженню нервової системи. Почитайте книжку , подивіться хороший фільм , подумайте про щось хороше – зробіть все , щоб організм повноцінно відпочивав .

Не менш важливий і здоровий сон. Щоб відновити сили , нам потрібно спати 7-8 годин на добу. Саме у сні йде активація Т-лімфоцитів , які є незамінною частиною імунної системи. Не засиджуйтеся допізна за комп’ютером , листуючись з друзями або читаючи новини . Засипати потрібно обов’язково до 11 години. Це забезпечить вироблення максимальної кількості мелатоніну – спеціального гормону , який також стимулює імунну систему.

Здоровий сон і правильний відпочинок допоможуть добре переносити стресові ситуації , які також « підточують » наш організм і сприяють зниженню захисних сил організму.

Наше головне завдання – змусити імунну систему повноцінно працювати. Це допоможе нам уникнути весняних застуд !

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
РОЛЬ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ В РОЗВИТКУ ПРОСТУДНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

ГОЛОВНИЙ БІЛЬ ПРИ ЗАСТУДІ І НЕЖИТІ