Кредит – річ зручна і часто дуже потрібна. Накопичувати, наприклад, на новий автомобіль виходить далеко не у кожного. Раз у раз гроші розходяться направо і наліво. Тому кредит – хороший варіант не відкладати з покупкою. Але перш ніж взяти на себе будь-які додаткові фінансові зобов’язання, Ви повинні дуже добре все обміркувати і зважити.

Ось 4 правила, які допоможуть вам взяти кредит правильно:

Правило №1. Тверезий розум і холодний розрахунок

У професійній торгівлі відмінно відомий термін “емоційна покупка”. Магазини прикладають всіх зусиль, щоб їх відвідувач під дією емоцій, ейфорії здійснював все більше і більше покупок. Хіба у Вас не було ситуації, коли зайшовши в магазин подивитися ціни на що-небудь, ви виходили з нього зовсім з незапланованою покупкою?! А потім ця річ припадала пилом у Вас вдома на полиці через непотрібність. Що підштовхнуло Вас до її купівлі?! Напевно, дивовижна акція магазину “тільки сьогодні знижка на товар 50%” або «ненав’язлива розповідь» дуже ввічливого продавця про новий товар з неймовірними можливостями, який розходиться, як гарячі пиріжки… Ну і все б було нічого, якщо ви зробили цю покупку зі свого гаманця, істотно не спустошивши його.

Так часто люди викладають зі свого гаманця всі гроші, а іноді і з чужого, зайнявши у друзів або взявши кредит в тому самому магазині. Пам’ятайте, будь-які серйозні витрати зі свого, і тим більше з чужої кишені-повинні бути не миттєвим рішенням. Якщо ви щось дуже захотіли придбати, поверніться додому і спробуйте відтягнути покупку до наступного дня. Може бути, завтра покупка виявиться зовсім Вам непотрібною.

Правило №2. Кредит на невідкладні проблеми

Таке формулювання можна часто зустріти в банку в якості назви банківського продукту. Ми ж виділимо це як правило, що кредит повинен братися на щось надзвичайно необхідне Вам, невідкладне, а не на нову «іграшку» (наворочений смартфон, суперпланшет, диво-пилосос і т.д.), лише тому, що така ж у одного. Адже життя непередбачуване і в силу різних обставин можна вмить позбутися роботи, доходу і, як наслідок, перестати оплачувати кредит. Ризики невиплати кредиту є у всіх, навіть у дуже успішних людей… тому завжди перед тим як взяти кредит на будь-яку мету, подумайте, чи варта вона того. Так вона зараз вам необхідна і чи варто заради неї брати на себе довгострокові фінансові зобов’язання?

Правило № 3. Платіж за кредитами не повинен перевищувати ½ вашого щомісячного доходу

Деякі економісти, можливо, не погодяться з таким спрощеним підходом до оцінки кредитного навантаження. Але наша мета-привести найбільш спрощений варіант, зрозумілий кожному, тим більше таку оцінку використовують безліч роздрібних банків перед видачею кредиту.

Наприклад, ваш середньомісячний дохід 10 тисяч гривень, ви вже платите 1000 гривень по одному кредиту і 2000 гривень по іншому. І ось у продажу з’явився планшетний комп’ютер вашої мрії. Грошей на нього немає, але чому б не взяти в кредит?! Ви йдете в банки, просите скласти орієнтовні графіки платежів. Берете їх додому і за правилом №1 не поспішаючи вибираєте для себе оптимальний щомісячний платіж, який з урахуванням всіх платежів і комісій не перевищує 2000 грн. (10000:2=5000 – сума, яку реально віддавати за всі кредити, 5000-2000-1000= 2000).

Правило № 4. Банків багато і кредитних пропозицій теж

Ніколи не зациклюйтеся на одному банку, навіть якщо ви є його постійним клієнтом. Ситуація на банківському ринку змінюється дуже часто, і банк, ще вчора видавав «найдешевші кредити», вже сьогодні може бути «не в ринку». Оптимальним буде звернутися в 3 банки, запросивши у кожного графік платежів і вимоги до позичальників. Уважно вивчіть кожне з пропозицій і прийміть остаточне рішення.

https://topcredit.com.ua/12-mesyacev/ – безкоштовний сервіс пошуку вигідних позик в Україні. Допомагає людям брати кредити без переплат, розповідає лайфхаки про фінанси, дає поради як заощадити і не переплатити.

*На правах реклами