Останнім часом з’явилося багато повідомлень про корисність кави – його зерна виявилися джерелом дуже великої кількості вітамінів та інших цінних для здоров’я мікроелементів. Але аж ніяк не всі експерти підтримують думку про те, що каву треба пити регулярно.

Консультант зі здорового способу життя Ольга Фоміна висловилася про те, що кава має цілу низку негативних для здоров’я властивостей, а її регулярне вживання сприяє виснаженню ресурсів організму.

«Вживання кави виснажує запаси мікроелементів в організмі, які вимиваються через нирки. Що стосується вмісту вітамінів, кальцію і заліза в каві, то всі вони термочутливі і не зберігаються при обсмажуванні і варінні», – пояснила фахівець.

У багатьох людей, за словами експерта, вживання кави активізує підвищене вироблення кортизолу – подібні сплески цього гормону характерні для станів стресу, при його підвищеному рівні виростає ризик тривожних станів та панічних атак, проблем зі сном. Також із-за того, що кофеїн спонукає організм вивільняти додаткову дозу кортизолу, у людини зростає тяга до солодкого.

Експерт пояснила: надлишок кортизолу стимулює підвищення цукру в крові та, відповідно, викликає викид інсуліну у вигляді відповідної реакції. На цьому тлі і формує гостре бажання їсти солодке, що вельми небезпечно, так як при регулярному вживанні солодкого формується резистентність до інсуліну і виникають передумови до розвитку метаболічних розладів, діабету.

Крім того, кофеїн відомий своєю властивістю підвищувати тиск і нервову збудливість, провокувати тахікардію. Спеціаліст порадила частіше звертати увагу на інші тонізуючі напої, – наприклад, різні чаї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВСЕ ЩО ВИ ХОТІЛИ ЗНАТИ ПРО КАВУ: ЯК ВІДРІЗНИТИ ХОРОШУ КАВУ ВІД ПОГАНОЇ

ЧОМУ КАВА КОРИСНА ДЛЯ ЗДОРОВ’Я: 10 ПРИЧИН