На жаль, нерідко при болях у спині не допомагають ніякі знеболюючі препарати, змушуючи хворого мучитися. Можливо, біль не проходить з вашої вини.

Болі в спині – проблема, яка турбує багатьох людей практично різного віку. Сучасний спосіб життя не щадить наш хребет. Тривале перебування в позі сидячи, незручні крісла, а також нераціональні фізичні навантаження негативно позначаються на стані хребта та м’язів спини.

У людей старшого та похилого віку болі в спині нерідко свідчать про наявність різних захворювань опорно-рухового апарату, зокрема остеохондрозу чи радикуліту.

Для зменшення больових відчуттів лікар, як правило, призначає хворому протизапальні нестероїдні препарати, які знімають запальний процес і больовий синдром. У більш важких випадках пацієнту можуть бути призначені наркотичні препарати, глюкокортикоїди і міорелаксанти.

На жаль, в деяких випадках застосування лікарських препаратів не приносить належного ефекту. Чому так відбувається? Ми виділили 6 основних причин, чому ліки не допомагають при болях у спині.

Болі у спині

1. Ви не зачіпаєте зону з вогнищем запалення

Від болю в спині часто призначають місцеві протизапальні і знеболюючі препарати у вигляді мазей, кремів і гелів. Хворий, як правило, наносить препарат на область, де відчувається біль. При цьому варто мати на увазі, що біль часто поширюється на місця, віддалені від первинного вогнища запалення, і хворий може просто помилитися при нанесенні мазі. Крім того, в деяких випадках мазі просто не проникають досить глибоко для того, щоб домогтися знеболюючого ефекту. У таких випадках хворому зазвичай прописують прийом препаратів всередину.

2. Ви не усунули фактор болю

Лікування болів в спині починається з усунення негативного фактора. Це може бути незручне крісло, тривале сидіння за комп’ютером або важка фізична робота, пов’язана з нахилами і підйомами тягарів. У такому випадку ліками ви лише на час зможете приглушити біль, але проблема залишиться невирішеною.

Сильні болі в спині

3. Ви нерегулярно п’єте ліки

При хронічних болях у спині препарати потрібно приймати згідно інструкції або приписами лікаря. Тільки так можна добитися бажаного ефекту. Якщо прийом препарату скасувати, то болі можуть повернутися знову. Для придушення запального процесу необхідний прийом протизапальних засобів протягом певного періоду часу.
 

4. Ви не дотримуєтеся всіх приписів лікаря

Для успішної боротьби з болем у спині вкрай важливо звернутися до лікаря, пройти повне обстеження і почати лікування. Домогтися позитивних результатів можна тільки при дотриманні всіх рекомендацій лікаря. Як правило, лікування захворювань хребта є комплексним. Пацієнту слід виконувати всі лікувальні заходи, будь то прийом ліків або лікувальна фізкультура.

Хребет

5. Ви не міняєте спосіб життя

На жаль, при хронічних і рецидивуючих болях у спині пацієнту доведеться дещо змінити свій спосіб життя. Слід уникати надмірних фізичних навантажень, а жінкам потрібно відмовитися від високих каблуків.

6. У вас біль психогенного характеру

Ще однією причиною того, чому вам не допомагають ліки, може бути біль психогенного характеру. Психосоматичними причинами болів в спині повинен займатися лікар-психотерапевт. На жаль, в даному випадку знеболюючими препаратами можна лише на короткий час усунути біль, але вона неодмінно повториться.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧОМУ БОЛИТЬ СПИНА: 10 ПРИЧИН ТА ШЛЯХІВ ВИРІШЕННЯ

15 НАТУРАЛЬНИХ ЗАСОБІВ ВІД БОЛЮ В СПИНІ

ФІЗИЧНІ ВПРАВИ ДЛЯ ХРЕБТА