Як правильно тренуватися

Навіщо потрібні тренування

Тренування допомагають швидше схуднути відразу з кількох причин:

1. Спалюють більше калорій під час активності. Цей пункт не вимагає роз’яснень: чим інтенсивніше і довше ви рухаєтеся, тим більше калорій спалюєте.

2. Збільшують витрату калорій після тренування за рахунок кисневого боргу (excess post-exercise oxygen consumption, EPOC). Протягом певного часу після тренування організм споживає більше кисню, щоб повернутися до своїх звичайних показниками, і витрачає більше калорій в стані спокою.

У 2011 році дослідники з’ясували, що після 45-хвилинної інтенсивного тренування метаболізм залишався прискореним протягом 14 годин. У стані спокою випробовувані спалювали в середньому на 190 ккал більше, ніж у дні без тренувань.

Читайте також:  6 найкращих продуктів для здоров'я очей

3. Підвищують кількість бурого жиру, який витрачає калорії. У 2012 році доктор Брюс Шпігельман (Bruce Spiegelman) в рамках дослідження на мишах виявив, що під час фізичних вправ працюють м’язи виробляють іризин. Цей гормон подорожує по тілу з кров’ю і перетворює білі жирові клітини в бурі — унікальну тканина, яка витрачає енергію, замість того щоб збирати її.

Оскільки у людей також є запаси бурого жиру, Шпігельман вирішив, що гормон іризин виконує подібні функції і в людському організмі.

Вчені підрахували, що 50 г бурого жиру можуть спалити близько 20% загальної кількості денних калорій.

Читайте також:  Названо маловідомі корисні властивості полуниці

В організмі дорослої людини близько 20-30 г бурого жиру, однак його кількість може збільшуватися під впливом холоду і фізичних вправ.

Продовження на наступній сторінці: 1 2 3 4 5 6
Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News