Давно відомо, що в помірних дозах вживання алкоголю не надає на організм практично ніякого шкідливого впливу. Однак при перевищенні норми потрібно відразу ж задуматися про здоров’я. Якщо дивитися на короткостроковий вплив, то він з’являється вже через 10 хвилин після вживання першої чарки. Але тривалі наслідки набагато важливіші.

Як страждають органи від спиртного передозу

Фахівці Національного інституту проблем зловживання алкоголем і алкоголізму, що знаходиться в США, постійно висловлюють твердження про те, що надмірне вживання алкоголю може в підсумку привести до раку різних органів, які є життєво важливими. Крім цього, більшість людських органів швидко пошкодяться.

Серце

Користь від вживання червоного вина відома давно. Правда, завжди є застереження про те, що його потрібно вживати в невеликих кількостях – келих перед їжею 1 раз в день цілком достатньо. Але коли цей стакан перетворюється в пляшку, ні про яку користь говорити вже не доводиться.

Читайте також:  Лікарі порадили не починати день із чашки кави

Замість позитивного впливу вино починає чинити негативний вплив на організм. Насамперед, воно позначається на роботі серцево-судинної системи. У людини, що страждає алкоголізмом, з’являється задишка, їй стає важче дихати.

Причина цього криється в тому, що при тривалому вживанні алкоголю починаються збої в роботі серцевого м’яза. Відповідно, в підсумку це стає джерелом проблем, пов’язаних з кровообігом. Крім задишки, починається розвиватися постійний кашель, що стає причиною гіпертонії, аритмії та інших захворювань.

Мозок

Першим відчуттям, яке відчуває людина, що вживає алкоголь, є ейфорія. Однак через деякий час вона проходить і починається друга – болюча стадія. Етиловий спирт, який вже потрапив в організм, починає пересуватися до головного мозку.

В результаті велика кількість нервових закінчень, розташованих в мозку, руйнується. Це призводить до втрати пам’яті, дезорієнтації, судом, а іноді і до більш серйозних наслідків. Крім цього, при вживанні великої кількості алкоголю людина втрачає координацію, їй стає важко пересуватися, а її мова стає фактично незв’язною.

Читайте також:  П'ять видів суперпродуктів, які підтримають здоров'я печінки
Печінка

Вчені з США прийшли до висновку, що більше 2 мільйонів осіб, що проживають в Америці, страждають цирозом печінки. При цьому він викликаний, насамперед, зловживанням алкоголю, а потім вже іншими факторами.

Печінка є одним з життєво важливих органів людини, які виконують певні функції, в число яких входить видалення продуктів розпаду, а також поліпшення травлення. Відповідно, під впливом алкоголю всі ці функції практично перестають нормально реалізовуватися. Більше того, виходячи з показників трансплантології, саме цироз печінки, викликаний зловживанням алкоголем, є однією з основних причин її заміни.

Підшлункова залоза

Коли людина вживає велику кількість алкоголю, його підшлункова залоза перестає нормально функціонувати, оскільки ферменти, що проходять через неї, не надходять у кишечник. Підсумком цього стає розвиток такого важкого захворювання, як цукровий діабет, а при особливо важких випадках повне відмирання підшлункової залози. Але навіть якщо цього вдається уникнути, то залозу вражає панкреатит, який супроводжується досить важкими симптомами. Починаючись з гострого запалення, він поступово переходить у хронічний.

Читайте також:  Часте позіхання може вказувати на розвиток інсульту
Нирки

Негативний вплив алкоголю на нирки не менш важливий, ніж на інші органи. Алкоголь є сильним сечогінним засобом. Внаслідок його надмірного вживання організм зневоднюється, і нирки перестають виконувати свої функції в нормальному режимі.

Підсумком стає порушення процесів, пов’язаних з обміном речовин, а також кислотно-лужного балансу. Таким чином, стан організму сильно погіршується.

У підсумку можна зробити висновок, що при переростанні алкоголю з шкідливої звички у хворобу, стан здоров’я ніяк не може поліпшуватися. Відповідно, для виправлення даної ситуації єдиним можливим варіантом є повна відмова від алкоголю та ведення здорового способу життя.

Джерело: HeadInsider