Західні фахівці з’ясували, що лікувальні властивості деяких таблеток і препаратів збільшуються і зменшуються в певний час доби. Пов’язано це, перш за все, з біологічними ритмами людини.

За словами фахівця з хронотерапії з Уорвікського університету в Британії Роберта Деллмана, біологічний годинник контролює процес роботи нашого організму. Так, вони диктують, коли нам кращого відпочити, коли варто зайнятися активними справами. Саме від цього також залежить і користь чи шкода від лікарських препаратів.

Деллман зазначив, що медикаменти для зниження артеріального тиску найкраще приймати перед сном, але ніяк не після пробудження. Вранці, за словами вченого, артеріальний тиск піднімається природним шляхом. При цьому, якщо випити таблетку на ніч, то вона допоможе уникнути ранкового піку тиску. Таким чином, до речі, можна знизити ризик серцевого нападу та інсульту, які найчастіше відбуваються в період з шостої ранку до 12 години дня.

Також вранці не слід приймати анальгетики, наприклад, парацетамол. Тоді токсичність препарату тільки збільшується, адже в ранні години в печінці найбільш високий рівень ензиму. Парацетамол тільки сприятиме ще більшій концентрації його в організмі, що може принести серйозної шкоди, пише The Daily Mail.