Братися за лікування вірусного гепатиту необхідно тільки після ідентифікації вірусу, так як їх буває кілька видів.

Вірусні гепатити – група інфекційних захворювань, які в першу чергу вражають печінку людини, викликаючи в ній запальний процес. Віруси гепатиту дуже різняться між собою, тому при тому чи іншому гепатиті (А, В, С, D та інші) симптоматика може відрізнятися. Разом з тим всі різновиди гепатитів часто називають жовтяницею, так як пожовтіння шкірних покривів і білків очей – це один з найбільш поширених симптомів гепатиту.

Класифікують вірусні гепатити за багатьма параметрами:

  • по тривалості протікання захворювання гепатити діляться на гострі, підгострі і хронічні;
  • по тяжкості розрізняють важкі, а також гепатити з легкою і середньою тяжкістю течії;
  • по локалізації розрізняють вогнищевий, паренхіматозний і мезенхімальний гепатити.
Гепатит А

Гепатит А (хвороба Боткіна) – найпоширеніша форма вірусного гепатиту. Збудником захворювання є вірус гепатиту А. Від моменту інфікування і до настання перших ознак хвороби може пройти від 7 до 50 днів.

Зазвичай, гепатит А починається з високої температури. Через кілька днів сеча хворого стає темною, а кал, навпаки – світлішає. Хвороба може тривати від 1 тижня і до 2-х місяців. Період відновлення може розтягуватися до 5-6 місяців.

Найчастіше на гепатит А захворюють в країнах так званого «третього світу». Хворобою можна заразитися, контактуючи з інфікованими людьми, або приймаючи заражену їжу і воду. Також гепатит А вважається хворобою брудних рук, тому часто нею хворіють діти.

Гепатит А вважається самим легким захворюванням з усіх гепатитів. Хворі на вірусний гепатит А не відчувають важких наслідків. Хвороба часто проходить сама по собі, без застосування активного лікування. У разі необхідності хвороба Боткіна лікується в лікарні. Хворому рекомендовано постільний режим, спеціальна дієта і прийом гепатопротекторів – препаратів, що захищають клітини печінки.

Профілактика гепатиту А – це дотримання гігієни. Також від вірусу гепатиту А існують вакцини.

Гепатит В

Вірус ГепатитуЦе більш важке захворювання, ніж гепатит А, так як гепатит В може призвести до серйозних уражень печінки.

Заразитися вірусом гепатиту В можна через кров, при статевому контакті, а також вірус може передаватися від матері до плоду при пологах. Так само, як і хвороба Боткіна, гепатит В починається з підвищення температури. Хворого турбують болі в суглобах, слабкість, нудота і блювота. При гепатиті В може відзначатися збільшення печінки та селезінки, а також потемніння сечі і знебарвлення калу.

Жовтяниця при гепатиті В буває рідко. Ураження печінки можуть бути дуже важкими, аж до розвитку цирозу печінки і раку.

Лікування гепатиту В є комплексним із застосуванням гепатопротекторів, антибіотиків, гормонів і препаратів для імунної системи.

Гепатит С

Це найбільш важкий різновид гепатиту, що викликається вірусом гепатиту С. Найчастіше цим вірусом інфікуються молоді люди та особи середнього віку. Заразитися гепатитом С можна через кров, наприклад при переливанні крові або використанні нестерильного шприца. Значно рідше хвороба передається статевим і вертикальним (від матері до плоду) шляхом.

Майже в 80% випадків гепатит С перетікає в хронічну форму, що є найбільш небезпечним сценарієм розвитку захворювання. Хронічна форма гепатиту С може призвести до цирозу печінки або ракової пухлини. В даний час розробляються і впроваджуються в практику нові методи лікування гепатиту С, що дозволяє підтримувати нормальний стан печінки хворих, а за сприятливих умов – вилікуватися від цієї хвороби.

Гепатит D

Вірусний гепатит D (дельта-гепатит) відрізняється від всіх інших різновидів гепатитів тим, що його вірус не може розмножуватися в організмі самостійно. Для цього вірусу гепатиту D потрібен “помічник”, а саме вірус гепатиту В. У цьому зв’язку гепатит D розглядається як ускладнення гепатиту В. У разі, коли в організмі хворого знаходяться відразу обидва віруси, то розвивається суперінфекція, а хвороба протікає в дуже важкій формі.

Орально – генітальний механізм передачі можливий для вірусів гепатиту В і С, ВІЛ, вірусів герпесу і вірусів папіломи людини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГЕПАТИТ А

ГЕПАТИТ В

ГЕПАТИТ С