Вчені оцінили вівсянку як незамінний продукт для гіпертоніків, оскільки її вживання ефективно захищає організм від підвищеного тиску. Цей захисний ефект вівсянки щодо людей з гіпертонією підтвердився під час експерименту.

В ході випробувань добровольці, які страждали підвищеним тиском вживали 120 грамів вівсянки в день. Виявилося, що цей нехитрий спосіб відмінно працює в якості засобу від їх проблеми – підвищеного тиску. Через шість тижнів вживання вівсянки у 75% учасників експерименту їх підвищений тиск стало нижче. У більшості тиск впав на 5 мм ртутного стовпа, у деяких добровольців – на 15 мм.

«Захиститися від розвитку підвищеного тиску найкраще допомагають схуднення, фізичні навантаження, контроль над вживанням солі і здоровий сон. Ми переконалися ще й у великій користі вівсянки для гіпертоніків”, – зазначили дослідники.

Захищає вівсянка і від повноти. Журнал Американського коледжу харчування опублікував результати дослідження, в якому половина учасників з’їдали на сніданок вівсянку, а інша половина вживала різні сухі сніданки. Кожна порція містила 363 калорії, але ті, хто їв вівсянку, довше залишалися ситими і тому у них легше йшла зайва вага.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПІДВИЩЕНИЙ ТИСК: 3 СПОСОБИ ЗНИЗИТИ

ВИСОКИЙ І НИЗЬКИЙ ТИСК: ПРИЧИНИ, ПРОФІЛАКТИКА, ЛІКУВАННЯ

ТЕМНА СТОРОНА ВІВСЯНКИ: КОМУ ПОТРІБНО УНИКАТИ І ЧОМУ

Джерело: МедікФорум