У роботі кондитеру знадобиться пристойний арсенал інструментів. Навіть у наборі кондитера-новачка обов’язково має бути кондитерський мішок або рукав. Вони бувають одноразовими та багаторазовими. Використовуючи його, можна рівномірно розподілити крем між коржами, прикрасити торт яскравими візерунками, квітами, відсадити капкейки, наповнити еклери начинкою, зефір. Разом з мішком використовують і кондитерські насадки. Вони дозволяють створювати фігурні візерунки, декор у вигляді зірок, пелюсток, ялинок, сердець, мотузок.

Різновиди кулінарних мішків

Залежно від густини матеріалу мішки бувають легкими, які використовуються для прикрашання тортів кремом. А також найвищої щільності. Такі моделі підходять для роботи із зефіром та тестом. Вони витримують великий тиск і рвуться. І одноразові, і багаторазові рукави мають переваги та недоліки. Силіконові та мішки з тканини підходять для багаторазового використання.

Особливості:

  1. Одноразові. Виготовляють із поліетилену або паперу. Використовувати їх можна лише один раз. Тому ціна на них невисока. У комплекті із такими мішками немає насадок. Але для роботи підійдуть звичайні металеві або багаторазові пластикові насадки.
  2. Многоразові тканинні. Продаються в наборі із насадками. Зручний у використанні, але кожного разу їх потрібно кип’ятити та сушити. Тільки після просушування можна працювати з рукавом далі. У процесі чищення часто рветься рукав. Краще вибрати моделі з водовідштовхувальним покриттям. Це полегшить їх догляд.
  3. Многоразові силіконові. За експлуатаційними властивостями схожі на тканинні. Але поводитися з ними набагато легше. Нема ризику, що шви розійдуться, вони швидше сохнуть, безпечні для організму.

Одноразові кондитерські мішки

Виготовляються із харчового поліетилену або паперу. Тому вони не виділяють токсичних речовин та не мають стороннього запаху. Перевага таких моделей – стерильність у роботі. Після закінчення декорування рукав просто викидають. Їм зручно робити написи. Використовуючи крем чи барвник, можна прикрасити верх чи боки торта, зробити шоколадні нитки для еклерів. Особливо зручні одноразові рукави у роботі з різнокольоровими кремами. Щоб почати працювати, потрібно відрізати кінчик мішка на 1-2мм. Їх не потрібно мити, сушити, можна використовувати як із насадками, так і без них.

Кулінарний мішок

Багаторазові кондитерські мішки з тканини

Тканинні рукави не промокають, зручні в роботі, довговічні та практичні. Використовувати їх можна для роботи з густою чи негустою масою. При правильній експлуатації він прослужить дуже довго. При покупці необхідно звернути увагу на шов. Він має бути міцним і гладким. Такий інструмент стане чудовою заміною на шприц. Тканинні рукави використовують професійні кулінари-кондитери з усього світу. Вони дозволяють прикрашати не тільки торти, а й робити млинці, працювати з рідким тестом. Як правило, в комплекті йдуть і насадки з різним різьбленням. З їх допомогою можна регулювати щільність вмісту та об’єм. Важливо перед використанням добре висушити мішок. Інакше шви можуть розійтися. Метод роботи з наповнювачем аналогічний силіконовим рукавам.

Гарний кондитерський мішок — як підібрати

Щоб працювати з кремом, тестом, глазур’ю чи джемом було легко, потрібно вибрати правильний кондитерський рукав. При покупці зверніть увагу на якість швів. Чим міцніші шви, тим довше прослужить рукав. Коли кондитер працює із пластичною масою, усередині мішка створюється тиск. Тому він має бути стійким до навантажень. З широкими рукавами працювати легше. Вони тісто не забивається в шматок, залишаючи порожні проміжки. Щоб маса не витекла через стики, використовуйте фіксатор насадок.

*На правах реклами