Черня ікра – це дорогий і дуже корисний продукт харчування. У ньому міститься велика кількість вітамінів, жирних кислот і мінералів.

Чорна ікра – це дуже рідкісний і дорогий продукт харчування, який видобувається з осетрових риб. Головним чином чорну ікру видобувають в Каспійському, Азовському морях, а також у пониззі Дунаю та деяких провінціях Китаю. Сьогодні чорна ікра вважається вишуканим делікатесом, який може собі дозволити далеко не кожен. Висока вартість чорної ікри головним чином визначається в суттєвому зменшенні популяції осетрових. Вся справа в тому, що чорну ікру видобувають у дорослих особин (яким не менше 10-15 років). Через масовий вилов осетрових риб і браконьєрства цінні породи риб стали зникати. Щоб зберегти популяції осетрових риб державам доводиться періодично накладати мораторій на виробництво чорної ікри.

Склад чорної ікри

Чорна ікра майже на 50% складається з води. Близько 30% складають білки, 13% – жирні кислоти і близько 5% складають неорганічні речовини. Цей продукт багатий вітамінами В, С, Е, РР, а також вітаміном D, якого немає в червоній ікрі. У чорній ікрі міститься велика кількість поліненасичених омега-3 і омега-6 жирних кислот, а також безліч мінералів, таких як магній, цинк, кальцій, йод, натрій, кремній, залізо та інші.

Користь чорної ікри

В першу чергу чорна ікра корисна для здоров’я як джерело цінних (незамінних) амінокислот і жирних кислот. Омега-3 і омега-6 ненасичені жирні кислоти необхідні для нормальної роботи серцево-судинної системи. Ці сполуки сприяють зниженню рівня ліпопротеїнів низької щільності (“поганого холестерину”) в крові, тим самим зменшуючи ймовірність розвитку атеросклеротичних змін в судинах. Крім того, омега-3 і омега-6 поліненасичені жирні кислоти надають регулюючу дію на обмінні процеси в організмі, зміцнюють нервову та імунну систему, а також мають протизапальну дію і нормалізують кров’яний тиск.

Чорна ікра буде корисна для людей з недоліком заліза. У вагітних жінок існує підвищена небезпека розвитку залізодефіцитної анемії, тому для майбутніх мам чорна ікра буде особливо корисною на увазі високого вмісту в ній заліза. Також під час вагітності багато жінок відчувають дефіцит кальцію. Як відомо, кальцій засвоюється організмом за допомогою вітаміну D. Вживання великої кількості продуктів багатих кальцієм буде безглуздим, якщо у вагітної жінки наголошується дефіцит вітаміну D. У чорній ікрі міститься достатня кількість цього вітаміну. Регулярне вживання чорної ікри (один невеликий бутерброд з ікрою в день) помітно покращує стан кісткової тканини. Крім того, у чорній ікрі міститься фосфор, який також необхідний для формування кісткової тканини. Достатнє надходження в організм фосфору благотворно діє на роботу нервової системи і допомагає справитися з такими станами як безсоння і розумова перевтома.

Шкода чорної ікри

Шкода чорної ікри головним чином обумовлена способом її консервування та зберігання. Сам продукт для людини практично нешкідливий, за винятком тих випадків, коли є індивідуальна непереносимість до будь-яких компонентів ікри.

Чорна ікра – це консерви, в складі яких є чимало солі. Тому надмірне її вживання призводить до порушення водно-сольового балансу, що шкідливо, особливо для гіпертоніків та осіб, які страждають хронічними захворюваннями нирок.

Крім солі, у чорній ікрі містяться різні консерванти і, можливо, підсилювачі смаку, що також небезпечно для здоров’я людини.

У дітей чорна ікра може сприяти розвитку алергічних реакцій, оскільки в цьому продукті міститься велика кількість білка.

Як вибирати і зберігати чорну ікру?

З великою впевненістю можна стверджувати, що знайти якісну натуральну чорну ікру на ринку практично неможливо. Цей продукт найкраще купувати в спеціалізованих магазинах з перевіреними постачальниками або в супермаркетах, де ви вправі зажадати свідоцтво, яке підтверджує легальність і якість даної продукції.

При виборі чорної ікри особливу увагу варто звернути на зовнішній вигляд товару. Це повинна бути скляна банка, в якій знаходяться зерна ікри однакової величини без зайвої вологи. Якщо це жерстяна банка, то звертайте увагу на дату виробництва, а також переконайтеся в тому, що на банці немає ніяких вм’ятин.

У закритому вигляді зерниста ікра в банках зберігається в холодильнику до 2,5 місяців. Пастеризований продукт може зберігатися до 10 місяців. У відкритому вигляді ікру бажано вжити протягом тижня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 КОРИСНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ВОЛОСЬКИХ ГОРІХІВ

СОЯ: КОРИСТЬ І ШКОДА

ДРОБОВЕ ХАРЧУВАННЯ