Експерти викрили деякі міфи про рак, які обов’язково потрібно перестати вірити. Адже в цьому випадку ймовірність успішної профілактики і лікування важкої хвороби підвищується.

Міф 1. Рак – це інфекційна хвороба. Незважаючи на масу інформації, яку можна отримати за допомогою інтернету та інших джерел, величезна кількість людей у сучасному суспільстві думають, що рак – це інфекційна хвороба, і нею можна заразитися. Насправді, пухлини не є ні інфекційними, ні заразними – це неконтрольований аномальний ріст клітин в будь-якій частині організму, який призводить до інфільтрації нормальних тканин.

Міф 2. Лікування раку страшніше самої хвороби. Кілька десятків років тому цей міф частково відповідав дійсності. Однак сьогодні онкологія розвинулася до такого рівня, що вираженість побічних ефектів знизилася, як при опроміненні, так і при використанні різного роду ліків.

Читайте також:  У якому віці люди найчастіше зраджують: названі певні періоди життя

Міф 3. Пухлини завжди є відчутними на дотик. Почнемо з того, що ракова пухлина або шишка на тілі взагалі не є болючою. Біль при раку з’являється лише на пізніх стадіях, коли злоякісні новоутворення поширюються по тілу, вражаючи нерви, м’язи і кістки.

Міф 4. Рак невиліковний. Смерть чекає кожного з нас, але необхідно знати про те, що як і кожна хвороба, рак вимагає адекватного лікування і управління. Якщо не лікувати пухлину, то вона, поза всяких сумнівів, може викликати смерть пацієнта. При ранній діагностиці та адекватному лікуванні рак можна подолати повністю.

Міф 5. Рак – це спадкова хвороба. Далеко не всі пухлини є спадковими. Тільки деякі види раку начебто пухлин грудей, яєчників, передміхурової залози і кишечника мають спадкову схильність, а на інші впливають фактори способу життя і дія токсинів.

Читайте також:  Як зберігати продукти: 6 поширених помилок

Міф 6. Хіміотерапія призводить до втрати волосся, а опромінення викликає сильний біль. Далеко не всі ліки для хіміотерапії викликають втрату волосся, хоча цей побічний ефект спостерігається досить часто. Опромінення взагалі не є болючим само по собі, однак воно може спровокувати проблеми при ковтанні, пов’язані з болем. Але тільки в тому випадку, якщо радіація прямує в область шиї та обличчя.

Міф 7. При виникненні пухлини необхідно видаляти органи цілком. Зовсім необов’язково, тим більше, що онкологія в останні роки спеціалізується на органозберігаючих операціях. Навіть якщо рак вражає пряму кишку, то хірурги прагнуть видалити мінімальну її кількість, щоб пацієнтам не довелося потім роками ходити з мішечками для збору калових мас. Те ж саме стосується пухлин та інших частин тіла. Чим раніше вони виявлені, тим вища ймовірність збереження органу.

Читайте також:  Прийом високих доз добавок з риб'ячим жиром збільшує ризик інсульту

Джерело: МедікФорум