Загартовування горла з дитячого віку вбереже вас від частих візитів до лікаря. Про різні способи загартування читайте в нашій статті.

Про проблему

Хронічні захворювання горла – поширена проблема, яка з кожним роком турбує все більшу кількість людей. Хронічні тонзиліти, фарингіти, ангіни та інші запальні процеси в горлі доставляють людині масу неприємностей і псують якість життя людини, адже за рік може трапитися 5-6 загострень захворювання.

Вважається, що основною причиною хронічних захворювань горла є зниження місцевих захисних властивостей. При впливі холодних температур на слизову оболонку горла відразу починається запальний процес, з яким імунна система не в змозі швидко впоратися.

Рідко які батьки дозволяють свої дітям пити холодні напої. Ми з дитинства привчені до теплих компотів і молока. Таким чином, слизова оболонка горла звикає до теплої температури, і погано протистоїть холоду. До речі, в західних країнах кількість хронічних захворювань горла істотно нижче, ніж у нас. Фахівці пов’язують це з тим, що в США і в країнах Європи батьки дозволяють своїм дітям пити прохолодні напої, тим самим відбувається загартування горла, що в майбутньому мінімізує ймовірність розвитку хронічних захворювань горла.

Загартовування – це не що інше, як підготовка організму до змін погоди. Якщо ви застуджуєтеся після того, як пройдетеся босоніж, з’їсте морозива або пробудете на протязі, то вам, як нікому іншому, потрібно загартовуватися. Давайте ж розглянемо кілька способів, за допомогою яких можна зміцнити своє горло.

Загартовування водою

Це найпростіший спосіб загартовування. Для цього вам потрібно 2-3 рази на день полоскати гортань водою, температурою 25 градусів за Цельсієм. Поступово знижуйте температуру води на 1-2 градусу на тиждень. При досягненні температури в 8 градусів рекомендується зупинитися.

Процедуру загартовування горла водою можна виконувати в декількох варіаціях. Наприклад, у воду можна додавати морську сіль. Розчин морської солі надає легку протимікробну дію.

Також при загартовування можна застосовувати і лікарські трави. Приготуйте відвар ромашки, звіробою або шавлії, остудіть його і починайте полоскати горло. Полоскання відварами трав застосовується для профілактики ларингіту та ангіни.

Контрастне загартовування

Ефективні для горла і контрастні процедури. Для цього полоскання потрібно проводити теплою і холодною водою. Спочатку різниця температур повинна бути невеликою, але з кожним днем ​​її слід збільшувати. Якщо щоденне збільшення різниці температур вам не під силу, то робіть це повільніше. Пам’ятайте, що в загартовуванні не так важлива стрімкість процесу, скільки його регулярність.

Загартовування за допомогою кубиків льоду

Замість полоскань ви можете скористатися більш радикальним способом загартовування кубиками льоду. Почніть повільно розсмоктувати невеликий кубик льоду, збільшуючи його розміри щотижня. Для досягнення більш вираженого ефекту від загартовування, лід можете приготувати з відвару трав.

Загартовування горла морозивом

А цей спосіб загартовування найбільше сподобається дітям. Для початку необхідно брати по пів чайної ложки морозива, потримати його кілька секунд у роті, після чого проковтнути. Через тиждень можна подвоїти порцію морозива.

Також загартуватися можна за допомогою замороженого соку. Однак для дітей не робіть занадто великих кубиків.

Біль у горлі може віддавати в шию і потилицю, але частіше свего, ця біль пов’язана із збільшенням шийних і потиличних лімфовузлів, яке супроводжує вірусний або інфекційний запальний процес у горлі

 

Застосування інгаляцій

Для запобігання хронічних захворювань горла також ефективні інгаляції. Для цього можна використовувати ефірні масла, що володіють бактерицидними властивостями. Ефективність інгаляцій підвищується, якщо чергувати короткі і довгі вдихи і видихи.

Крім описаних вище процедур, важливо вести здоровий спосіб життя, висипатися і повноцінно харчуватися, адже сильний імунітет – це результат посиленої роботи над собою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ ГОРЛА

ЗАГАРТОВУВАННЯ