Американські вчені назвали існування сексуальної залежності міфом. Проведений ними експеримент показав, що справжня причина секс-залежності – підвищене лібідо, а не зміни в роботі головного мозку.

Відповідно до гіпотези, секс-залежна людина не контролює своє статевий потяг. Якщо це так, то його мозок повинен працювати з особливостями. У ході експерименту, проведеного вченими з Каліфорнійського університету, 39 чоловіків і 19 жінок у віці 18-39 років попросили відповісти на питання, що розкривають особливість їх сексуальної поведінки. Потім учасникам показували фотографії різного змісту, аналізуючи при цьому роботу мозку, щоб визначити об’єкт залежність. Такий метод використовується при вивченні інших залежностей.

Серед учасників були люди, чиї психологічні симптоми відповідали опису сексуальної залежності, однак не було виявлено ніякої особливої ​​реакції мозку при перегляді фотографій сексуального змісту. За словами керівника дослідження Ніколя Прауз, люди, які виправдовують свою поведінку секс-залежністю, насправді, цілком здатні свідомо контролювати себе.